Tänään on väsymys helpottanut jonkin verran. Myös 1v8kk ikäinen poikani on ollut täynnä rakkautta, sanoi yhtäkkiä pää kallellaan veikeenä "äitiiiii" ja sitten kapsahti kaulaan ja antoi ison pusun poskelle, sit vielä painoi posken vasten poskea..

Tuollaisten voimalla sitä jaksaa seuraavat sata kiukkuraivaria minäitte-oinaan kera..

ps. pitäiskö tulla huono omatunto jos syö 6 joulutorttua yhteen menoon?
Oli tarkoitus tehdä "vain kuusi" että on sekä miehelle ja itselle "vain kolme", ettei vain tule ahmittua koko pellillistä..
Noh, ehkä paistan niitä sit seuraavalla kertaa kaksi jos olen yksin kotona!!
Mulla huomenna eräs työasia, mikä jännittää ja ressaa etukäteen, oon yhtäaikaa töissä yhden sellasen ihmisen kanssa joka on henkisesti vähän sekasin ja agressiivinen ja kauheen mustavalkoinen. Oon kerran joutunut hänen ihme hyökkäyksen kohteeks, joten pelkään ja jännitän aina mennä töihin kun tiedän et hän on siellä ja varsinkin kun voin joutua pyytään häneltä apua.

elkään saavani paskaa niskaan ja se ei oo kiva tunne.