Sivuja: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 124
  Tulostusversio  
Kirjoittaja Aihe: Kaukoparannus ja kontaktihoidot  (Luettu 1262504 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
ipulis
Satunnainen astroilija
*
Viestejä: 8


Profiili
« Vastaus #480 : 22.06.2011 03:55:42 »

Hei! Olen mielelläni mukana 22.6. illassa!
tallennettu

Aurinko: Neitsyt
Nouseva: Vaaka
Kuu: Kalat
jankat
Kanta-astroilija
***
Viestejä: 329



Profiili
« Vastaus #481 : 22.06.2011 22:50:20 »

Kiitos Vesa  smitten smitten
Mukana olen jatkossakin ja hyvää kesää sinulle!
tallennettu
pirre
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 80


Profiili
« Vastaus #482 : 23.06.2011 21:56:44 »

Hei,
olis kiva jos jostain löytys taho joka parantaisi mieheni, jolla on kehon toispuoleinen halvaus.. tarkoittaa että kehon vasemmalta puolelta, käsi ja jalka ei liiku tahdonalaisesti.. Vielä kolme vuotta sitten hän oli kuin kuka tahansa meistä, kädet ja jalat toimi kuten meillä jokaisella.. sitten tuli sairaskohtaus.. joka myöhemmin paljastui AVH:ksi.. sen jälkeen vasen käsi ja jalka ei ole liikkunut..  Miten saada nuo raajat liikkumaan ja yhteydet aivoissa eli hermoradat toimimaan niin.. että käskys aivoissa menis oikeisiin paikkoihin ja tulis sitä tahdonalaista liikettä vasemman puolen raajoihin.. tällaisella asialla kirjoittelen..
tallennettu
sitrus
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 146


Profiili
« Vastaus #483 : 24.06.2011 04:23:08 »

Hei!

Kiitollinen saaduista hoidoista.mukana edelleen.omassa työssä saatu palaute osoittaa jo aika selvästi mitä minun on tarkoitus jatkossa tehdä.niin tämä hyvä lähtee jakoon eteenpäin.Kiitos vielä kerran ja Hyvää Juhannusta!
tallennettu
123hella
Satunnainen astroilija
*
Viestejä: 21


Profiili
« Vastaus #484 : 24.06.2011 09:26:49 »

hei ja hyvää juhannusta! hella ja kaksi tytärtä ja mies sekä kissat olisivat mukana tulevissa hoidoissa! toiveena oisi uuden juuri sopivan kodin löytyminen  smitten kiitos paljon!
tallennettu
susanna
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 110



Profiili
« Vastaus #485 : 27.06.2011 14:01:05 »

kiitos jälleen palautteistanne, parannusillat jatkuvat tuttuun tapaan 20, 22, 24, 26 , 28 ja 30.6, 2.7 , 4.7, 6.7 , 8.7 jne jos en muuta ilmoita.
vesa

 Smiley. Heippa. Mukana olisin pitkästäaikaa 28 ja 30.6. Nyt on niin henkinen väsymys päällä, että pakko tulla pyytämään taas apua Vexiltä.
tallennettu
Ilkka
Satunnainen astroilija
*
Viestejä: 41



Profiili
« Vastaus #486 : 28.06.2011 11:10:41 »

Hei,

Halusin vaan varmistaa että olen mukana 28. ja 30.6 sekä koko heinäkuun Smiley

Kiitokset,

McM
tallennettu
vexi63
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 226


Profiili
« Vastaus #487 : 28.06.2011 22:56:18 »

heippa sunna, mcm, ja kaikki mukanaolijat, kiitokset taas palautteista, niitä on tullut mukavasti, pirre, kokeilen kaikkien tietojeni ja taitojeni kautta auttaa miestäsi, mutta mitään en voi luvata, aika näyttää tehoaako minun hoitoni, toivon tietenkin että voisin auttaa...
parannusillat jatkuvat normaalisti. vesa
tallennettu
susanna
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 110



Profiili
« Vastaus #488 : 29.06.2011 13:00:27 »

 Smiley. Olet sinä Vexi kyllä mainio hommassasi. Taju lähti tältä tytöltä puoli kymmenen aikaan ja nukuin kuin pieni possu aamuun saakka. Uskomattomat 9h yöunet. Ei unia, ei heräilyä ja aivan mahtavan seesteinen olo vieläkin.  smitten KIITOS  smitten
tallennettu
Gisella
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 204



Profiili
« Vastaus #489 : 30.06.2011 19:22:29 »

Mukana tänään, kiitos =)
tallennettu

"Ihminen voi syyttää maailmaa läpi elämän, mutta hänen onnistumisensa tai epäonnistumisensa ovat yksin hänen vastuullaan. Ihminen voi yrittää pysäyttää ajan, mutta se on vain energian tuhlaamista."
punapaju
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 92


Profiili
« Vastaus #490 : 30.06.2011 20:20:09 »

Heippa!..Olisin taas vaihteeksi mukana 2-, 4- ja 6.7. Kiitos kaikista tähän astisista hoidoistasi!!! Energiat ovat virranneet coolsmiley
tallennettu
vexi63
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 226


Profiili
« Vastaus #491 : 03.07.2011 19:15:24 »

Kiitos sunna palautteestasi, on aina ilo kuulla että hoidoistani on apua. Hienoa että olet mukana. Ja tietysti kaikki muutkin osallistujat, palautteenne tuovat minulle iloa ja voimaa jatkaa parannusiltoja.
vesa
tallennettu
Liekku
Astroholisti
*****
Viestejä: 1172



Profiili
« Vastaus #492 : 03.07.2011 20:31:08 »



 Kiitos edellisistä hoidoista,--kiitos, että jaksat, hoidoista on aina hyötyä.

  Olemme heinäkuun lahetyksissä mukana, viiden henkilön voimalla.    smitten

   
tallennettu
sansai
Astro-nauttija
****
Viestejä: 807


Profiili
« Vastaus #493 : 04.07.2011 04:31:47 »

Kiitos Vexi     smitten     Olen ollut kotonani jo kauan ja poika on toipuillut kotonaan.
Ollaan oltu puhelinyhteydessä.Pojalla on vaihdellut mieliala toisinaan rajustikkin,se on selvä.Paha tapaturma koettelee urheilevaa ihmistä usein rankasti.Joka tapauksessa tilanne on loistava,ajatellen mitä hänelle tapahtui,ja mistä on selvinnyt.
Eilen soitti.Aijemmin kertoi käyvänsä kävelylenkeillä n.tunnin verran,jokatoinen päivä,minusta se oli tosi paljon.Nyt sitten yllätti minut tosissaan,kertoen,että kävelyenkit ovatkin olleet juoksulenkkejä.Hoidon aikana,jokatoinen päivä juoksee sen puolituntia ja se on kevyttä hänestä,sitten kävelee ja hölkkää toisen puolituntia.
Välipäivinä nostelee käsipainoja.Olen pyörittänyt kalenteria,ja kävellyt pitkin rantoja päivällä,ajatellut,kuinka vähän aikaa on tapaturmasta kulunut,vaikka se tuntuu vuodelta pojasta.<on tuntunut minustakin.
Poika tulee perheensä kanssa tänne maalle tänään maanantaina muutamaksi viikoksi.Aikoo uida joessa vastavirtaan,siinähän ei voi kuin vahvistua,samoin kuin soutaessa.Kipuja ei ole muuta, kuin lihaksissa,jotka kuuluu asiaan,ja nekin vähenee.
Illalla hoidon aikana on sitten tilauksessa uintireissu pojan kanssa,menen "turvamieheksi"

Mietin,kuinka tärkeää on työsi,jota teet.Se on tärkeää ja arvokasta.Lääkärit auttavat,ja parantajat auttavat.Yhä enemmän tutkitaan sairauksia,ja löydetään,mutta toisinaan se jää siihen lääketieteen keinoin,silloin viimeistään kaivataan ja tarvitaan sinua,ja toisia auttajia.Olen ollut huomaavinani,että aikaa myöten lääkärien suhtautuminen vaihtoehtoisiin hoitomuotoihin muuttuu ja on muuttunut.
Eräs lääkäri on käynyt luonani selkäänsä hoidattamassa,alkaa olla kunnossa jo.Kysyi,että "millä pirulla teikäläiset parantaa"Kysyin sitten,että näkeekö pirun olkapäälläni.Kun ei nähnyt,niin päättelin,ettei se piru ole sitten puuhissa mukana.Kysyin sitten käyttääkö hän jotain pirua parannuksissaan.          angel       

                                  Kiitos, iloa ja voimia työhösi.                             smitten smitten
tallennettu
susanna
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 110



Profiili
« Vastaus #494 : 04.07.2011 09:36:53 »

Kiitos sunna palautteestasi, on aina ilo kuulla että hoidoistani on apua. Hienoa että olet mukana. Ja tietysti kaikki muutkin osallistujat, palautteenne tuovat minulle iloa ja voimaa jatkaa parannusiltoja.
vesa

 Smiley. Kiitos kuuluu kyllä Sinulle Vexi. Mukana 4, 6 ja 8.7  smitten
tallennettu
Sivuja: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 124
  Tulostusversio  
 
Siirry: