Sivuja: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 83
  Tulostusversio  
Kirjoittaja Aihe: Uutisia - Newsflash  (Luettu 705792 kertaa)
0 jäsentä ja 3 vierasta katselee tätä aihetta.
TaruMaru
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 81


Profiili
« Vastaus #75 : 14.01.2010 08:16:36 »

Sasha  Grin "korviin laitettavat tuikut" aivan mainiota.. Uskoisin myös, että eivät ne ihan vaarattomia ole.
tallennettu
TaruMaru
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 81


Profiili
« Vastaus #76 : 19.01.2010 07:36:50 »

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010011910950090_uu.shtml

Ettäs silleen...
tallennettu
^^Queen Nefertiti^^
Astroholisti
*****
Viestejä: 10335


au, kuu jousimies / asc vaaka नमस्ते ‏الله‎ ॐ


Profiili
« Vastaus #77 : 22.01.2010 13:11:59 »

Hornet syöksyi päin kalliota

Hornet-hävittäjä putosi eilen pellolle Juupajoella. Kuva: LehtikuvaHelsinki

Julkaistu: 22.01. klo: 08:04
Päivitetty: 22.01. klo: 12:43
Eilen pudonnut Hornet syöksyi pystysuoraan päin kalliota, kerrottiin puolustusvoimien tiedotustilaisuudessa puolelta päivin. Törmäys oli hyvin raju, ja osat lensivät viuhkamaisesti noin kolmensadan metrin säteelle.

Puolustusvoimat arvelee, ettei kaikkia osia pystytä löytämään edes lähikuukausina.

Hornetin musta laatikko löytyi tänään aamulla hieman kello kymmenen jälkeen. Tutkintalautakunnan maastoetsintäryhmä löysi sen.

Ilmavoimat alkaa purkaa laatikon tietoja mahdollisimman pian. Ensimmäiset analysoidut tiedot ovat tutkintalautakunnan puheenjohtaja Kimmo Nortajan mukaan käytettävissä ensi viikolla.

Laatikko on matkalla Puolustusvoimien analysoitavaksi. Sen avulla saadaan onnettomuutta edeltäneet tarkemmat tekniset tiedot. Niin kutsuttu musta laatikko on todellisuudessa väriltään oranssi.

Tutkintalautakunnalla on apunaan iso maastoetsintäryhmä. Tutkintalautakunta jatkaa tutkimuksia todennäköisesti yli viikonlopun.

Koneen ohjaajia ei ole vielä kuultu. He saivat murtumia raajoihinsa, ja heidät leikattiin eilen illalla Tampereen yliopistollisessa sairaalassa. Heidän tilansa on vakaa.
tallennettu

You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
^^Queen Nefertiti^^
Astroholisti
*****
Viestejä: 10335


au, kuu jousimies / asc vaaka नमस्ते ‏الله‎ ॐ


Profiili
« Vastaus #78 : 22.01.2010 13:29:13 »

toisaalta..

JUHLIKAA SITÄ, MIKÄ ON OIKEIN MAAILMASSA
 
Heimopäällikkö Josefia kanavoinut John Cali ( www.greatwesternpublishing.org)
12.1.2010
Vapaasti suomentanut Pirjo Laine
 
John Cali:
 
Viime viikon uutisartikkeli onnellisuudesta sai aikaan mielenkiintoista palautetta suoraan minulle ja myös vilkasta keskustelua Päällikkö Josef -foorumilla.
 
Palautteen ja keskustelun perustella tuli selväksi, että ihmisillä on hyvin erilaisia mielipiteitä siitä, mitä onnellisuus on. Jotkut kyseenalaistavat, voidaanko aitoa onnellisuutta ylläpitää tai edes saavuttaa hetkellisesti, erityisesti tämän päivän maailmassa. Hyvin monet ihmiset valittavat sitä, mikä on väärin maailmassa, sen sijaan että juhlisivat sitä, mikä on oikein.
 
Julkaistuani viime viikon uutiskirjeen törmäsin "sattumalta" videoon nimeltään "Juhlikaa sitä, mikä on oikein maailmassa". Se oli voimakkaasti kohottava videomatka, jonka oli tehnyt Dewitt Jones, National Geographicin valokuvaaja.
 
Dewitt vei katsojat asiantuntevasti kuvatulle ja värikkäälle maailmankierrokselle, korostaen monia uskomattoman kauniita paikkoja ja ihmisiä ympäri planeettaamme. Sitä ei voinut katsella tuntematta mielialansa kohoavan ja - kyllä, tuntematta onnellisuutta.
 
Tässä on päällikkö Josef.
 
Päällikkö Josef
 
Ystävät, käsitämme, että onnellisuus tuntuu kaukaiselta tavoitteelta monista teistä. Mutta tiedättekö miksi?
 
Me kerromme: koska katsotte kaikista vääristä paikoista.
 
Ette koskaan löydä onnellisuutta "tuolta jostain". Ette löydä sitä rahasta, seksistä, perheestä, ystävistä, jostain fyysisestä paikasta. Ette löydä sitä mistään muualta, paitsi sisältänne.
 
Ehdottomasti paras tapa löytää se ja pitää siitä kiinni, on etsiä hyvää - sitä, mikä on oikein ympärillänne olevassa maailmassa.
 
Johnin mainitsema video oli häntä ja kaikkia katselijoita innostava, koska se korosti sitä, mikä on todella oikein, hyvin, erityistä ja pyhää maailmassanne. Sitä on hyvin paljon!
 
Ja kuitenkin te usein uppoudutte siihen, mikä on "väärin" maailmassa. Maailmassanne ei todellisuudessa ole koskaan mikään väärin. Kyse on vain niiden fyysisten kokemusten ilmaisemisesta, jotka olette päättäneet luoda itsellenne tässä elämässä.
 
Kuitenkin sanomme, että teitä hyödyttää valtavasti, jos etsitte sitä, mikä teistä tuntuu hyvältä maailmassanne. On paljon enemmän hyvää kuin "huonoa". Älkää antako pakkosyöttää itsellenne kaikkea sitä, minkä uutiset kertovat teille olevan väärin. Etsikää tietoisesti, tarkoituksella hyvää! Se kohottaa ja innostaa teitä.
 
Tiedättekö miksi?
 
Koska aina kun ajattelette tai teette jotain, mikä saa olonne tuntumaan hyvältä, olette tuolla hetkellä voimakkaasti yhteydessä ja harmoniassa korkeamman itsenne kanssa.
 
Kuitenkaan se, että näette tuolla jossain jotain, olette rakkaidenne kanssa ja kaikki unelmianne toteutuvat, ei tee teistä onnellista.
 
Te teette itsenne onnelliseksi. Se on niin yksinkertaista, ystävät - kaikki mikä tuntuu hyvältä, harmonisoi teidät korkeamman itsenne kanssa.
 
Tuossa hetkessä lepää onnellisuutenne. Te ette voi olla olematta onnellinen, koska korkeampi itsenne on aina onnellinen. Silloin kun ihmisosanne muistaa sen, myös teistä tulee onnellinen.
 
Etsikää siis hyvää, sitä mikä saa olonne tuntumaan hyvältä. Sivuuttakaa kaikki muu. Niin yksinkertaiselta kuin se kuulostaakin, tämä on salaisuus unelmienne elämän elämiseen.
 
Juhlikaa sitä, mikä on oikein maailmassa, mikä on oikein ihmisissä ja mikä on oikein teissä itsessänne.
 
-----------
tallennettu

You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
Ulkopuolinen
Kanta-astroilija
***
Viestejä: 729


Profiili
« Vastaus #79 : 24.01.2010 05:16:00 »

Jälleen kerran kaunista ja niin totta. Kaikki on meissä sisällämme, onnellisuus, rakkaus ja valitettavasti myös negatiiviset ominaisuudet. Se mitä sisältämme heijastamme heijastuu välittömästi myös ulkoisesti. Näin ollen uskon, että myös elämämme on sellaista mitä me itse olemme.
tallennettu
^^Queen Nefertiti^^
Astroholisti
*****
Viestejä: 10335


au, kuu jousimies / asc vaaka नमस्ते ‏الله‎ ॐ


Profiili
« Vastaus #80 : 25.01.2010 09:09:57 »

Huippumallilla maitoa riittää


Julkaistu: 24.01. klo: 22:34
Maailman tämän hetken tunnetuimpiin ja näkyvimpiin huippumalleihin kuuluva Heidi Klum on vieraillut miljoonien katsomassa Wetten, dass....? –tv-ohjelmassa muun muassa puhumassa nykyisistä tuntemuksista, esimerkiksi muuttuneesta hiusten väristäkin.

- Minusta on tullut elävä lypsykone. Tätä ohjelmaa tehtäessä olen joutunut käymään kulissien takana imettämässä neljän kuukauden ikäistä Lou -tytärtäni. Hanat vaan auki, naureskeli Heidi, jolla on USA:n kuvaruuduissa uusia muotisuunnittelijoita kouliva suosittu tv-ohjelma Project Runway.

Wetten, dass...? -show oli viikonloppuna taas kerran varsinainen pläjäys. Studion sohvalla istuivat vuorollaan esimerkiksi Jon Bon Jovi, futistähti Mario Gomez ja mediapersoona Michelle Hunziker.

Heidi Klum -netissä: www.heidiklum.com/
tallennettu

You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
^^Queen Nefertiti^^
Astroholisti
*****
Viestejä: 10335


au, kuu jousimies / asc vaaka नमस्ते ‏الله‎ ॐ


Profiili
« Vastaus #81 : 04.02.2010 14:33:13 »

siinäpä sen näkee miten toinen koukuttaa toisilta. ihan suoraan! ei kantsu,
ellei tee magiaa.  Wink

Veikkaus ja RAY saivat luvan nettipeleihin

Peliriippuvainen pelaa Jackpot-peliä internetissä. Kuva: LehtikuvaHelsinki

Julkaistu: 04.02. klo: 14:13
Päivitetty: 04.02. klo: 14:18
Veikkaus ja Raha-automaattiyhdistys RAY ovat saaneet valtioneuvostolta luvan myös nettipeleihin.

Valtioneuvosto antoi Veikkaukselle luvan nettibingon ja Keno-tyylisten numeroveikkausten pelaamiseen myös netissä. Raha-automaattiyhdistys sai luvan kasinopeleihin eli lähinnä nettipokeriin.

Veikkaus tavoittelee nettibingollaan 5-10 miljoonan euron voittoa ja muilla numeroveikkauspeleillä noin 10 miljoonaa vuodessa.

RAY puolestaan arvioi, että nettipelit tuottavat sille ensimmäisenä vuonna noin 25 miljoonaa euroa.

tallennettu

You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
^^Queen Nefertiti^^
Astroholisti
*****
Viestejä: 10335


au, kuu jousimies / asc vaaka नमस्ते ‏الله‎ ॐ


Profiili
« Vastaus #82 : 11.02.2010 11:11:51 »

Venäläismedia: Putinin vierailu johtui kaasuputkesta
Moskova

Julkaistu: 11.02. klo: 11:00
Päivitetty: 11.02. klo: 11:02
Venäläismedioiden mukaan Putin saapui Suomen Itämeri-huippukokoukseen ainoastaan vakuuttaakseen eurooppalaiset Nord Stream -kaasuputken edusta. Luparatkaisu annetaan tällä viikolla.

- Viime hetkeen saakka kukaan ei oikein uskonut Venäjän pääministerin todella saapuvan, mikä kuitenkin nosti huimasti tilaisuuden statusta, kirjoittaa talouslehti Vedomosti.

- Putinin vierailun tavoite oli ilmiselvä: Suomi on viimeinen maa, jonka pitää antaa lupa Gazpromin tärkeimmälle projektille eli Nord Stream -kaasuputkelle, lehti jatkaa.

Useissa lehdissä vihjataan Suomen ympäristöviranomaisten tekevän ratkaisunsa ”muodollisesti” riippumattomana Suomen hallituksen linjauksista. Kuitenkin mm. Kommersant-lehti epäilee Suomen ympäristöpäätöksen motiiveja.

- Venäjän pääministeri lupasi naapureilleen harkita puutullien jäädyttämisen jatkamista, lehti kirjoittaa ja varoittaa samalla suomalaisia sinisilmäisyydestä puutullipäätöksen suhteen.

- Olemme kyllä luvanneet pohtia heidän huoliaan, mutta omat intressimme ovat tärkeämpiä, kertoo nimetön hallituslähde Kommersantille.
tallennettu

You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
^^Queen Nefertiti^^
Astroholisti
*****
Viestejä: 10335


au, kuu jousimies / asc vaaka नमस्ते ‏الله‎ ॐ


Profiili
« Vastaus #83 : 11.02.2010 13:04:17 »

Ennätysmyräkkä helpottamassa USA:n koillisrannikolla

Ennusteiden mukaan New Yorkiin tulee yöllä noin 30 senttiä lunta. Kuva: LehtikuvaNew York

Julkaistu: 11.02. klo: 02:32
Päivitetty: 11.02. klo: 11:20
Ennätyksellisen tuima lumimyräkkä näytti varhain aamulla helpottavan Yhdysvaltain koillisrannikolla, kun myrsky jatkoi matkaansa Atlantille. Tästä huolimatta esimerkiksi hallintorakennukset pysyvät tänään kiinni jo neljättä päivää Washingtonissa, jossa rikkoutui yli 110 vuotta vanha lumiennätys.

New Yorkissa YK:n päämaja hiljeni eilen lumimyräkän takia. Monet virkamiehet tekivät etätöitä kotona, ja jopa YK:n pääsihteeri Ban Ki Moon jäi pois töistä.

New Yorkiin ennustettiin satavan noin 30 senttiä lunta eilen ja tänään. Kaikki julkiset koulut sulkivat ovensa, mutta esimerkiksi Broadwayn teatterit uhmasivat myrskyä.

JPMorgan Chase -suurpankki järjesti työntekijöilleen jopa vuoteita kokoussaleihin siltä varalta, etteivät he pääse kotiin.

Sankat pyryt ovat piinanneet lisäksi muun muassa Philadelphiaa.

Tuhansia lentoja on peruttu myrskyn vuoksi. Myös joitakin valtateitä jouduttiin sulkemaan lumen ja kovan tuulen takia.

Ulkomaat
Malesialaisnaisten raippatuomio nosti kohun
Kuala Lumpur

Julkaistu: 18.02. klo: 10:03
Päivitetty: 18.02. klo: 10:10
Malesiassa naisten oikeuksia puolustavat järjestöt tuomitsivat jyrkästi kolmelle naiselle annetun raippatuomion. Raipparangaistus määrättiin seksin harrastamisesta avioliiton ulkopuolella.

Tuomio pantiin täytäntöön jo viime viikolla, mutta hallitus kertoi rangaistuksesta vasta tällä viikolla.

Kaksi naisista sai kuusi ja kolmas neljä raipan iskua. Sisäministeri Hishammuddin Husseinin mukaan kyse oli ensimmäisistä naisten raipparangaistuksista Malesiassa.

- Tämä on valtion harjoittamaa väkivaltaa naisia kohtaan. Se halveksii naisia, sanoi naistenjärjestö WAO:n johtaja Ivy Josiah.

« Viimeksi muokattu: 18.02.2010 10:48:55 kirjoittanut **Bella Luz** » tallennettu

You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
Ippuska
Astroholisti
*****
Viestejä: 4862


4ever


Profiili
« Vastaus #84 : 27.02.2010 19:27:40 »

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=2000247
 Huh Shocked
tallennettu

Ophiuchus

Trooppisesti:
 aurinko jousimies , kuu leijona , askendentti vesimies

Sideerisesti:
 aurinko skorpioni , kuu leijona , askendentti kauris

Maya: Sininen Kosminen Yö
Neela
Astro-nauttija
****
Viestejä: 990



Profiili
« Vastaus #85 : 24.03.2010 22:41:14 »


Galakseja on ehkä paljon luultua enemmän

24.3.2010 20:54
STT–AFP

Pariisi. Maailmankaikkeudessa saattaa olla huomattavasti enemmän galakseja kuin mitä aiemmin on luultu.

Kaukaisia galakseja on ennen etsitty avaruudesta niiden lähettämän ultraviolettisäteilyn perusteella. Hyvin vanhojen ja kaukaisten galaksien lähettämä säteily kuitenkin peittyy avaruuden kaasupilviin eikä yllä Maahan saakka.

Tutkijat ratkaisivat ongelman käyttämällä erikoiskameraa, joka on kehitetty erityisesti heikosti säteilevien kohteiden havaitsemiseen. Kameralla avaruudesta paljastui lukuisia valonlähteitä, joita ei ollut aiemmin havaittu.

"Jos jossain oli aiemmin havaittu kymmenen galaksia, niitä voikin oikeasti olla sata", kertoi tutkimusta johtanut Geneven yliopiston tutkija Matthew Hayes.

Uusien löydösten avulla tutkijat pystyvät kartoittamaan maailmankaikkeutta entistä tarkemmin. Samalla saadaan lisää tietoa siitä, milloin tähdet ja galaksit ovat muodostuneet.

Tutkimus julkaistiin brittiläisessä Nature-tiedelehdessä.


Niin ne maailmankaikkeuden rajat ja ääretön saavat muotoja, kun teknologia kehityy.

tallennettu

Hyvin menee, mutta menköön Afro
nikki
Astroholisti
*****
Viestejä: 6528


Profiili WWW
« Vastaus #86 : 24.04.2010 14:59:48 »

China (asteroidi 1125) rx 22  skorpioni aspect_tri jupiter 22  kalat,
pinnanlaista kuolemaa,
vesi vanhin voitehista?
tallennettu
Asterix
Vieras
« Vastaus #87 : 03.05.2010 10:39:24 »

Nyt ei (ehkä?) tulekaan "Tuksulle prinssi"- tositv:tä..

http://www.iltalehti.fi/viihde/2010050311582980_vi.shtml

No ei pentele, mä olen koko ajan odottanut tuota Tosi Tuksu TV:tä
-edes, tai aina paremmin, nettiversiona, niin mäkin pääsen ihmettelemään. Tongue

Toivotaan, että Arto jättää Tuksun jonkun toisen miehen vuoksi,
niin saisi tuo projekti uutta tulta alleen. Afro
tallennettu
^^Queen Nefertiti^^
Astroholisti
*****
Viestejä: 10335


au, kuu jousimies / asc vaaka नमस्ते ‏الله‎ ॐ


Profiili
« Vastaus #88 : 27.05.2010 06:01:08 »


BP: Effort to plug Gulf oil spill going as planned
AP

    * LIVE - 'Top kill' oil cap maneuver in progress Play Video Video:LIVE - 'Top kill' oil cap maneuver in progress ABC News

    * Gulf Coast Oil Spill Slideshow:Gulf Coast Oil Spill
    * Oil rig victims honoured Play Video Video:Oil rig victims honoured Reuters

Gulf Oil Spill AP – This Wednesday evening, May 26, 2010 image made from video released by British Petroleum (BP PLC) shows …
By GREG BLUESTEIN, Associated Press Writer Greg Bluestein, Associated Press Writer – 20 mins ago

ROBERT, La. – BP started pumping heavy mud into the leaking Gulf of Mexico well Wednesday and said everything was going as planned in the company's boldest attempt yet to plug the gusher that has spewed millions of gallons of oil over the last five weeks.

BP hoped the mud could overpower the steady stream of oil, but chief executive Tony Hayward said it would be at least 24 hours before officials know whether the attempt worked. The company wants to eventually inject cement into the well to seal it.

"I'm sure many of you have been watching the plume," Hayward said of the live video stream of the leak. "All I can say is it is unlikely to give us any real indication of what is going on. Either increases or decreases are not an indicator of either success or failure at this time."

The stakes are high. Fishermen, hotel and restaurant owners, politicians and residents along the coast are fed up with BP's so far ineffective attempts to stop the leak that sprang after an offshore drilling rig exploded April 20. Eleven workers were killed, and by the most conservative estimate, 7 million gallons of crude have spilled into the Gulf, fouling Louisiana's marshes, coating birds and other wildlife and curtailing fishing.

"We're doing everything we can to bring it to closure, and actually we're executing this top kill job as efficiently and effectively as we can," BP Chief Operating Officer Doug Suttles said Wednesday night.

The top kill has worked above ground but has never before been tried 5,000 feet beneath the sea. Company officials peg its chance of success at 60 to 70 percent.

President Barack Obama said "there's no guarantees" it will work. The president planned a trip to Louisiana on Friday.

"We're going to bring every resource necessary to put a stop to this thing," he said.

Engineers planned to monitor the well overnight and continue pumping in thousands of gallons of the drilling fluid, which is about twice as heavy as water.

"The absence of any news is good news," said Coast Guard Admiral Thad Allen, who is overseeing the operation. He added: "It's a wait and see game here right now, so far nothing unfavorable."

Meanwhile, dozens of witness statements obtained by The Associated Press show a combination of equipment failures and a deference to the chain of command impeded the system that should have stopped the gusher before it became an environmental disaster.

The live video stream Wednesday showed pictures of the blowout preventer and oil gushing out. At other times, the feed showed mud spewing out, but BP said this was not cause for alarm.

A weak spot in the blowout preventer could give way under the pressure, causing a brand new leak.

Frustration with BP and the federal government has only grown since efforts to stop the leak have failed.

Louisiana Gov. Bobby Jindal and Plaquemines Parish President Billy Nungesser, both outspoken critics, led a boat tour around the oil-fouled delta near the mouth of the Mississippi River. Some 100 miles of Louisiana coastline had been hit by the oil, the Coast Guard said.

Through the Mississippi's South Pass, there were miles-long passages that showed no indication of oil, and the air smelled fresh and salty. Nearby, fish were leaping and tiny seabirds dove into the water.

But not far away at Pass a Loutre, the oily water smelled like an auto shop.

"There's no wildlife in Pass a Loutre. It's all dead," Nungesser said.

BP has had some success in siphoning oil from a mile-long tube, which has sucked up 924,000 gallons of oil since it was installed last week. Engineers, though, had to move the device during the top kill.

The Coast Guard also said only a small amount of dispersants were used Wednesday in an effort to reduce the chemicals in the Gulf, but crews were continuing the burn and skim the oil off the surface.

Engineers are working on backup plans in case the procedure doesn't work, including a bid to cap the well with a small containment dome. Suttles, for his part, is trying to temper expectations. He said it's too early to express optimism about the top kill.

"It's too hard to say. We've all been here a long time," said Suttles. "We've ridden a roller coaster and we need to take the next 24 hours and see what the results are."
tallennettu

You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
Ippuska
Astroholisti
*****
Viestejä: 4862


4ever


Profiili
« Vastaus #89 : 04.07.2010 08:39:47 »


..
Minusta kuitenkin parasta elämänlaatua on kun voi rauhassa keneltäkään lupaa anelematta  olla oma kiltti rauhallinen itsensä ja elää omaa pientä tavallista elämäänsä ja ajatella omia isoja ajatuksiaan, joille edes taivas ei ole rajana  Wink

Ai kun IHANASTI sanottu ja oivallettu  smitten smitten smitten
tallennettu

Ophiuchus

Trooppisesti:
 aurinko jousimies , kuu leijona , askendentti vesimies

Sideerisesti:
 aurinko skorpioni , kuu leijona , askendentti kauris

Maya: Sininen Kosminen Yö
Sivuja: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 83
  Tulostusversio  
 
Siirry: