Sivuja: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 65
  Tulostusversio  
Kirjoittaja Aihe: Mitä Jousimiehille kuuluu?  (Luettu 859877 kertaa)
0 jäsentä ja 1 vieras katselee tätä aihetta.
Eileithyia
Astroholisti
*****
Viestejä: 1238


Jebah


Profiili WWW
« Vastaus #555 : 14.01.2009 10:54:26 »

Luojan kiitos tanssi harkat alkoivat. Elämä on valoisaa taas.
tallennettu
Ave^^
Vieras
« Vastaus #556 : 14.01.2009 13:14:25 »

Elämä on yleensä yhtä hauskaa kuin miten siihen asennoituu.  Smiley
tallennettu
^^Queen Nefertiti^^
Astroholisti
*****
Viestejä: 10335


au, kuu jousimies / asc vaaka नमस्ते ‏الله‎ ॐ


Profiili
« Vastaus #557 : 14.01.2009 14:31:22 »

mitenkäs nämä mielestänne stemmaavat?

Maanantai 12.01.2009

Täysikuu on jo lopuillaan, mutta ylimääräistä virkeyttä saattaa hyvinkin esiintyä kuuhulluuteen taipuvaisilla vielä tiistain vastaisena yönä. Muuten saamme alkuviikon paistatella sunnuntain kolmiolla Auringon ja Saturnuksen välillä. Nyt on siis edelleen hyvä aika kehitellä kaikkia omia suunnitelmia ja naulata palikoita paikoilleen.
Merkurius on tosin lähtenyt eilen perääntymään Vesimiehen merkissä, joten hiukan lisää tarkkaavaisuutta kaikkiin sopimuskuvioihin tässä vaiheessa.

Jousimies

Huomaat tavallista selvemmin ketkä lähelläsi olevista ihmisistä eivät tänään puhu sydämensä äänellä. Kuuntele rauhassa, mutta älä puutu asioihin. Näet valehtelijassa vain oman peilisi.




Tiistai 13.01.2009

Kuun oppositio Neptunukselle herkistää tunnelmaa tämän päivän kuluessa yhdellä jos toisella. Yleisesti ottaen salaisuuksilla ja pienillä petoksilla on taipumus paljastua tällaisen kuvion aikana.

Jousimies

Pystyt aistimaan ja aavistamaan mitkä asiat eivät ole oikeilla raiteilla. Juuri sinulla on tänään mahdollisuus saada tilanne korjaantumaan.

(yritys hyvä kymmenen, onnistuminen jää nähtäväksi)




Keskiviikko 14.01.2009

Tämä on hyvä päivä maamerkeissä syntyneille Kuun tehdessä Neitsyestä kolmiota Marsille Kauriissa. Miksei tämä samalla ole muillekin antoisa päivä jonkun asian tehokkaaseen loppuun saattamiseen.

Jousimies

Tämä päivä saattaa tuntua yllättävän takkuiselta, ellet ole vielä löytänyt omaa paikkaasi ja asemaasi tässä elämässä. Turhuudet eivät nyt jaksa kiinnostaa, joten lienee aika uudistaa jotain jo tässä päivässä.

(njoo)


Torstai 15.01.2009

Jos sait eilen jonkun sinua askarruttaneen asian pois jaloista, niin tänään on hyvä aika paaluttaa joku uusi asia vahvan sitoutumisen tasolle. Ilman vahvaa sitoutumista mistään ei tahdo tulla mitään.

Jousimies

Jos tänään kohtaat selviä, negatiivisella tavalla tunnepitoisia reaktioita työelämääsi liittyvissä asioissa, niin pidä silti tiukasti kiinni omasta näkemyksestäsi. Vain sinä itse voit päättää tulevaisuudestasi.


**hyvä tietää, koska nyt pitää ylläpitää vahvaa optimismia-

Viikonloppu

Viikonloppua hallitsee Merkuriuksen yhtymä Jupiterille vesimiehen merkissä. Tämä on loistava viikonloppu järjestää itse tai osallistua mille tahansa itseä kiinnostavalle kurssille. Omaksumiskyky on parhaassa mahdollisessa vireessä ja mikä parasta: Tiedosta välittyy tehokkaimmin juuri onnistumiseen ja menestymiseen johtava osio.

Perjantai 16.01.2009

Jousimies

Kuulet tänään asian tai asioita, jotka vaativat sinua korjaamaan käsityksiäsi luotettavaksi kokemastasi ihmisestä. Älä silti tee hätiköityjä päätöksiä, sillä tulet havaitsemaan että ainoastaan sinun odotuksesi tuota toista ihmistä kohtaan olivat epäluotettavia tai asiattomia.

**kuka?


Lauantai 17.01.2009

Jousimies

Kuuntele tänään vaistojesi ohjausta ja anna jalkojesi kuljettaa sinua ilman liian tiukkaa mielen ohjausta. Tiedossa on mukavia yllätyksiä.

**katsotaans!


Sunnuntai 18.01.2009

Jousimies

Tänään on otollinen päivä lähteä toteuttamaan yhtä tai useampaa uusista ideoistasi, sillä juuri nyt tiedät oikeat tahot ja ihmiset, joihin kannattaa tukeutua. Älä anna kenenkään lannistaa innostustasi tai lietsoa turhaa pelkoa tulevaisuutta kohtaan. Menestyksen avaimet ovat oikein päin käsissäsi.

**juuri näin.. toivon..
tallennettu

You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
Eileithyia
Astroholisti
*****
Viestejä: 1238


Jebah


Profiili WWW
« Vastaus #558 : 14.01.2009 16:31:04 »

No minulle eivät nuo oikein horoskoopit oikein passanneet. Maanantai ja tiistai meni ihan mukavasti.

Tänään tosin ensikerran iski jännitys kevään pääsykokeista.. Kun tuli niistä puhuttua ja että mitä kaikkea ne vaatiikaan ja.. Aion silti yrittää, vaikka minulla ei olekaan kaikkea kolmea suositeltavaa/vaadittavaa alaa hallussa. Jännitys iski ekan kerran elämässäni, ennen olin suhtautunut niihin vaan kylmän rauhallisesti ja luottavaisesti ja nyt todellisuus tavallaan iski.
tallennettu
^^Queen Nefertiti^^
Astroholisti
*****
Viestejä: 10335


au, kuu jousimies / asc vaaka नमस्ते ‏الله‎ ॐ


Profiili
« Vastaus #559 : 16.01.2009 11:14:31 »

itseäni auttoi kun eräs sanoi, muista ihmiset haluaa etua itselleen ja käytä tätä hyväksi.. tätä tietoa. ja aggressiivisuutta lisää. joo muualla, ei astrossa.

hän muuten oli jousimies.



 Love: Death
 
 Touchstone: Justice
 
 Career: The World
 
Today, you will feel somewhat distracted and remote from your beloved ones, and it won’t be that easy to show your affection. The combination of Justice and Death symbolizes a certain detachment, even indifference, on your part, and the people close to you might mistake this for coldness – which is not totally unjustified. So, if this is not the impression you wish to give, make an effort to go out of your way to be kind. Explain that it is nothing personal but that you simply need a bit of time to yourself. 

At work, an agreement or promotion is appearing on the horizon. The World and Justice work together to aid the positive development of your career and to help you achieve your ambitions. Make sure you have your pen handy because you may need to draw a contract or write up an important document. You have the wind in your sails!
 
« Viimeksi muokattu: 16.01.2009 11:22:31 kirjoittanut ~~Celaeno~~ » tallennettu

You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
Eileithyia
Astroholisti
*****
Viestejä: 1238


Jebah


Profiili WWW
« Vastaus #560 : 16.01.2009 12:30:32 »

Olin tänään mielenosoituksessa kapinoimassa..  Cheesy
tallennettu
Lizzy
Vieras
« Vastaus #561 : 16.01.2009 12:36:35 »

Eileithyia, pieni jännitys ei ole välttämättä ollenkaan huono asia.  Wink Ehkä se toisaalta motivoi keskittymään ja panostamaan.

Minulle iski sellainen oivallus, että asiat on nyt paljon paremmin kuin mitä minä synkkänä hetkenä stressaantuneena arvaankaan... ja sekös on jännää.  Smiley
tallennettu
Lizzy
Vieras
« Vastaus #562 : 16.01.2009 13:05:55 »

Valopää  Grin

 No mua ärsyttää ja ahdistaa edelleen välillä, mutta kyllä jotenki suunta tuntuu selvästi olevan parempaan. Vaikka sitä välillä on vaikea uskoa viime vuosien jälkeen niin uskottava se kai on.  Wink

Kyllä ainakin marraskuisilla ja joulukuun alun jousimiehillä pahin on todella jo taakse jäänyt ja voi huokaista helpotuksesta. Ehkä loppupään jousimiehillä voi jotain haasteita tulla vielä, mutta viimeistään kesällä helpottaa sitten lopuillakin.

Mihinkähän tuo sitten liittyisi että 65-68 syntyneillä olisi erityisen vaikeaa? Hmm Ainakin tuntuu että -82 syntyneillä kulunut vuosi ollut monella tosi hankala? Vaikea sanoa sitten onko noin ja jos niin miksi.

Mutta selvä on, että kunhan viimeisilläkin jouskareilla stressi ja paine helpottaa niin energiaa on yhtäkkiä valtavasti käytettäväksi ihan uusiin asioihin. Varmasti monen kannattaa ensin vähän lepäillä ja ladata akkuja ja sen jälkeen aloittaa jotain uutta. Vaikka sitten jokin urheilu harrastus.  Smiley
« Viimeksi muokattu: 17.01.2009 13:53:19 kirjoittanut Lizzy » tallennettu
Lizzy
Vieras
« Vastaus #563 : 16.01.2009 15:34:47 »

sag, juu just noin.  Grin

Pikkasen on mulla vielä matkaa siihen löhöilyyn... mutta eiköhän sekin aika koita...  Wink

tallennettu
marix
Astro-nauttija
****
Viestejä: 816



Profiili
« Vastaus #564 : 16.01.2009 17:28:31 »

mulla on aina sohva vaihtoehtona. suurin haaste olis toteuttaa niitä muita vaihtoehtoja kuten siivoaminen ja kodinhoito yleensä Cheesy nyt oonki miettiny et ottaskohan imurin käteen vai eikö ottas.. Cheesy ja toiseen käteen sen siiderin jos ei muuten Wink

mä oon just viikolla miettiny kuinka ei-ressaantunu oon nyt ollu tähän asti. keskiviikkona oli päivän kestävä ressi, mutta oon palautunu siitä. ens viikolla toki taas tapahtuu semmosia työasioita joista on helppo ressata, mutta.. onneks elän päivä kerrallaan Wink

jonkun verran mulla on odotusta ilmassa.. ootan millasen palkankorotuksen saan, ootan et koeaika loppuu.. ootan lomaa, kevättä, kesää, parturiaikaa, laihtumista..
tallennettu

aurinko , jupiter , uranus ja neptunus jousimiehessä
merkurius kauriissa
kuu vesimiehessä
askendentti ja mars vaa'assa
venus , pluto ja saturnus skorpionissa
Eileithyia
Astroholisti
*****
Viestejä: 1238


Jebah


Profiili WWW
« Vastaus #565 : 17.01.2009 12:06:01 »

Grin No mua ärsyttää ja ahdistaa edelleen välillä, mutta kyllä jotenki suunta tuntuu selvästi olevan parempaan. Vaikka sitä välillä on vaikea uskoa viime vuosien jälkeen niin uskottava se kai on.  Wink


Sama täällä. Varmaan tuo Pluto vielä ihan pikkuisen vaikuttaa kun se siellä kauriissa keinahtelee edestakaisin, eihän Pluton siirtymisestä ole kuin pari kuukautta kohta.
tallennettu
Lizzy
Vieras
« Vastaus #566 : 17.01.2009 13:56:00 »

No eipä siitä tosiaan ole sen kauempaa... varmasti Plutosta toipuminen ottaa pidemmän ajan. Ehkä tän vuoden aikana Jousimiehille alkaa hahmottua uusi suunta elämässä. Niin ja saa vastauksen kysymykseen mitä Pluton jälkeen... vähitellen vuoden mittaan...

Eihän tässä mikään kiire ole.  smitten enää...  Wink
tallennettu
Eileithyia
Astroholisti
*****
Viestejä: 1238


Jebah


Profiili WWW
« Vastaus #567 : 20.01.2009 16:04:37 »

  tickedoff Ärsyttää. Kaiken sen jälkeen minkä tämä elämä on laittanut minut läpi.. Kaiken sen jälkeen se ainoa asia joka minut tekee onneliseksi, se ainoa asia mitä haluan.. Se ei anna sitä minulle. Mitä pahaa on haluta edes yksi hyvä asia itselleen.. V*ttu. Olen ollut enemmän kuin kärsivällinen. Antaisin mitä vaan..

Minä lopetan.  tickedoff

Ryömin katuojaan koska ilman sitä elämältäni katoaa tarkoitus. Painun jonnekkin maan alle odottamaan tämän elämän päättymistä ja seuraavaan siirtymistä. Tällä elämällä ei ole minulle enää mitään sen jälkeen. crazy2
tallennettu
^^Queen Nefertiti^^
Astroholisti
*****
Viestejä: 10335


au, kuu jousimies / asc vaaka नमस्ते ‏الله‎ ॐ


Profiili
« Vastaus #568 : 20.01.2009 16:23:22 »

jännä, elämäni ei ole koskaan ollut yhdestä asiasta kiinni.. haluaisin vaihtaa jo vapaalle, tai siis, vaihtaa vaikka duunia, mutta kesään asti..

miten joku yksi asia voi viedä kaiken merkityksen?

tuo  jousimies rouva, jonka piti laittaa vauhtia asioihin, valittaa hieman. sanoin tästä  vesimies rouvalle, josko sitä kautta.. missä on ajatukseni? hmm.. veikkaan että se jousimiesten vauhti alkaa vasta joskus keväällä tai kesällä, nyt tuntuu että vuoden aloitus hieman takkuaa. mutta AINA optimistinen jousimies ei koskaan lannistu. sitäpaitsi, moni asia on helpottanut keväästä 2008. silloin tosin motivoi ura enemmän.. nyt vaan helppo raha. heh.. tms. juuri allaolevan tein, siisl ja tänään en näe yhtä  jousimies . ilmeisesti on paras että ihan muita merkkejä pyörii kehissä. no, Sepon astro sanoo että joukkari luopuu ennen kaikkea vanhasta painolastista nyt eikä ole välttämättä valokeilassa? sen sijaan VESKAREILLA juuri nyt on huumaa. olisko noin??

 Your Weekly Chinese Horoscope
This is a positive time to get your life in perspective. You'll survive, even if you're faced with challenges. Get together with someone you trust and respect. Ask his or her opinion about the way things are going. Make a list of what you want to achieve. It's important to stand up for yourself. Friday is an expansive day and can bring unexpected opportunities. Sincere expressions of gratitude and appreciation can spark a romantic encounter this weekend.

Perjantai 23.01.2009 ***

Jousimies

Onni suosii tänään rohkeaa. Mikäli huomaat jonkun asian tai suunnitelman kiinnostavan itseäsi, niin nyt on oikea hetki tarttua härkää sarvista ja pistää juttu liikkeelle jopa pienellä riskillä. Parin seuraavan päivän aikana aloittamillasi projekteilla on sosiaalinen tilaus, jos itse olet niissä sydämellä mukana.

Lauantai 24.01.2009 ****

Jousimies

Saturnus hidastaa tänään menoasi etkä voi välttyä huomaamasta ketkä ovat vaikeuksien takana. Mieti ovatko he todella välttämättömiä elämäsi osasia ja jos ovat niin minkä aseman olet heille antanut. Lopulta määräät vain itse omista rajoitteistasi ja jos haluat lisää tilaa, niin vain sinä voit antaa sitä itsellesi.
« Viimeksi muokattu: 20.01.2009 16:44:17 kirjoittanut ~~Sac Xib Chac~~ » tallennettu

You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
^^Queen Nefertiti^^
Astroholisti
*****
Viestejä: 10335


au, kuu jousimies / asc vaaka नमस्ते ‏الله‎ ॐ


Profiili
« Vastaus #569 : 20.01.2009 16:51:40 »

kertausta..

Jousimies
Jousimies kuuluu vuoden 2008 menettäjiin - ainakin mitä voimaplaneettojen sijaintiin tulee. Jupiter poistui
merkistäsi ja Pluto on osan vuotta poissa merkistäsi ja palaa sinne vain tilapäisesti enää. Sen siirtyminen
 Kauriiseen tietää Jousimiehelle suurten paineiden poistumista, mutta tilalle on vaikea kehitellä mitään
näppärää korviketta. Siksi vuosi 2008 on laimeahko, mutta laimeuden lisäksi Saturnus pommittaa sinua
 Neitsyestä ja vaatii kohdentamaan voimavaroja tarkemmin kuin ennen ja säästämään turhalta touhuamiselta.
Järkeä ja itsehillintää tarvitset työasioissa etenkin. Toisaalta Uranuksen kova suhde merkkiisi jatkuu ja
siitä voi odottaa tasaisen elämän katkeamista pieniin kriiseihin ja toiminnan mielekkyyden epäilyihin.

Varsinkin syksyllä Saturnus ja Uranus ovat vastakkain ja kaatavat vaatimuksensa sinun merkkiisi. Tulos
voi olla kovaa yritystä, pakkomuutoksia, toimenpiteitä, joilla leikataan turhia menoja ja repsottavia
 lankoja poikki. Voit tuntea olosi ahdistuneeksi tai olet ahtaalla ulkoisten olosuhteiden muutosten edessä.
 Myös tunnesuhteet ovat niukkoja tai tilapäisiä eikä suuri onni pysy helpolla pesässä. Parhaita jaksoja ovat  toukokuun loppupuoli ja marraskuun loppu, jolloin eteenpäin puskevaa energiaa taas on käytössäsi runsaasti.

 :Smiley


For the New Year 2009 the Sagittarius horoscope is going to change for the better. From career to personal life, everything will start looking brighter and achievable in the year 2009. It is the year when Sagittarius will step forward and become a leader, proving that it is not restricted to the opinion of people. In 2008 Jupiter came in the second house of Sagittarius i.e. the house of money and stays there for the entire 2009. This will push the Sagittarius towards greater growth, accomplishments, development and prosperity in all. The professional life will be affected by Saturn that’s in the tenth house of Sagittarius. If you have been careless about your career so far then things will be set right with a sudden jot that is not going to be pleasant. But on the other hand if you have been working hard with complete honesty then 2009 will repay you aptly. Whatever you have expected, you will get much more than that. Uranus will be placed in the fourth house of the Sagittarius affecting the home and family world. This can lead to unexpected changes in your family as well as on the home front.

By the end of January 2009, Pluto moves away from the Sagittarius after nearly 12 years. For the past years Pluto brought significant changes in your private world. But now Pluto moves in the Sagittarius house of money and finance. The yearly prediction for Sagittarius shows that there are going to be major changes in your financial world for the year 2009. However in the second phase of New Year 2009 the Pluto will once more move back in your private life for a few months from where it will return around November 2009 to stay for quite a while.

Love and Romance

There are going to be some hiccups in the love life of Sagittarius in New Year 2009. As the year starts off the Sagittarius will feel a setback in a powerful way till the 31st January 2009. Mars the planet of sex and action is placed in the 7th house of Sagittarius but before this happens the Sagittarius will not find much interest in their partner. Sex life of the Sagittarius will not be all that great at the beginning of the year. However things will look much better once 2009 starts rolling off. The 2009 horoscopes forecast that from March 6th 2009 when Mars enters the 8th house of intimacy and sex, things will greatly improve for the Sagittarius. Right from March to 9th May 2009 the Sagittarius will enjoy the best period for their love life and make up for all the lost time. This phase is going to gear up the Sagittarius for a much stronger and deeper connection with their partners in 2009. Great going Sagittarius…Keep it up!

Career and Finance

The year 2009 for Sagittarius is going to be rich filled with abundance all throughout. Planet Jupiter has entered the house of welfare and therefore the road ahead of you is smooth and clear. But the Sagittarius has to remember that planet positions can help you make dreams come true but can’t make them a reality. You need to use this luck to make the best happen for you. But as it is said, with every action there is a reaction and with Pluto pushing you towards extreme there is a possibility of your losing the way too easily. So the best approach for 2009 is to play safe and be moderate in your approach until you are very sure about the quality in front of you. Finally there is Saturn sitting in the house of business and career through out 2009 and even a small mistake can prove to be costly for you.

« Viimeksi muokattu: 20.01.2009 18:48:28 kirjoittanut ~~Sac Xib Chac~~ » tallennettu

You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
Sivuja: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 65
  Tulostusversio  
 
Siirry: