|
Chandra
|
 |
« Vastaus #1530 : 22.05.2008 22:27:54 » |
|
Kiitos Elämänilo!  Ja nyt kun sain hänen kaikki tarkemmat tietonsa ja löysin aamulla tuon karttapankinkin,niin menenpä tutkailemaan,mitä muuta sieltä löytyy.  Muutoksesta tuli hyvä!Siis hiustyylistä.Ja huomenna väriä päähän ja mitä sitten kaikkea tapahtuneekaan,on innostavaa seurata. Mikäs ihmeen vaihe tämä on.  Väsynyt,mutta onnellinen!  Nyt muuten kielot jo hyvässä mallissa ja niitä toin tullessani metsästä.Lupiineissa nuput ja arvatkaapas minkä AARTEEN sepelkyyhky oli minulle jättänyt.  Sulan,oikein ison!Sen täytyi olla siivestä,tai pyrstöstä.Veikkaan siivestä.Mutta niin kaunis siniharmaa ja kaareva.  Olen sieltä löytänyt paljon pieniä ja pehmeitä,mutta nyt tämä aarre. En olisi millään malttanut tulla metsästä pois!
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
Chandra
|
 |
« Vastaus #1531 : 23.05.2008 11:06:39 » |
|
Huomenta!  Pyysin hartaasti enkeleiltä ja oppailta,että saisin nukkua yhden yön kunnolla ja ztädäm!  Heräsin juuri. Jokohan tuli mittari täyteen tässä kohotuksessa?  Enempää ei keho taida kestää enää,tai rajumpaa sanoisinko. Olipa sillä miehellä neitsyttä kartalla.  Liekö hyvä vai huono.AURINKO,NOUSEVA,MERKURIUS JA MARS,kaikki neitsyessä. VENUS SKORPPARISSA ja KUU RAVUSSA. Herkältä tuo minusta vaikuttaa ja on henkinen. Mitäs sanoo ELÄMÄNILO TUOSTA?  Ja KUKKO oli kiinalaisessa,siis korea.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 23.05.2008 15:05:05 kirjoittanut Chandra »
|
tallennettu
|
|
|
|
|
^^Queen Nefertiti^^
|
 |
« Vastaus #1532 : 23.05.2008 11:09:47 » |
|
Njoo
oliskin noin helppoa, että enkeleiltä pyytämällä. Täytyy koettaa. On tosi että unettomuus saattaa liittyä työ/suhde/perhetilanne-stressin lisäksi joihinkin "kohotuksiin" mutta mutta.
Chandra, eikö niin että oikeaoppisesti aiot rakastaa tuota miestä jollain tasolla teki hän mitä vaan.. kunhan ei tee liian pahoja.. itse vaan mietin, mitä järkeä on rakastaa henkisesti aina vaan.. siis.. sen sijaan että olisi välinpitämätön. Sielun taso, niin. Mutta sitten on se käytännönkin taso.
Tarkoitan, jos mies katoaisi elämästäsi tai olisitte yhteydessä enää vähän. Tuntuuko sinusta että välillänne on jotain kesken, jostain olemassaolon vaiheesta? Sielunsopimukset? Uskotko että kohtaat tietyt hlöt, kunnes ollaan sujut? Sitähän keskeneräisyys teettää...
Tiedän, ihmisiä tulee ja menee.. he herättävät erilaisia fiiliksiä. Kun joku lähtee, joku taas tulee - jollain tavalla erilainen, jossain asiassa parempi.. minulla ainakin, pahiksen jälkeen "enkeli" (joka ei ollut aivan enkeli"), pehmon jälkeen teräsmies, jonka jälkeen herkkis jne.. :
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 23.05.2008 11:15:42 kirjoittanut ***Wild Star*** »
|
tallennettu
|
You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
|
|
|
|
Lionheart
|
 |
« Vastaus #1533 : 23.05.2008 11:16:56 » |
|
Nyt kun on hetki aikaa niin on pakko jakaa teidän kanssanne heti eräs asia, jonka kuulin äidiltäni aamulla  Äiti puhui siis puhelimessa jonkun ystävänsä kanssa. Tällä ystävällä on nelivuotias tytär. Äiti ja hänen ystävänsä siinä sitten vaihtoivat kuulumisia ja puhuivat tottakai lapsista. Äidin ystävä kertoi, kuinka hänen tyttärensä oli toissapäivänä leikkinyt pihalla ja nähnyt kuulemma tontun. Äiti kertoi sitten siihen, kuinka minulla oli ollut joskus samanikäisenä sellainen kausi, että olin nähnyt enkelin melkein joka puolella, mihin katsoin. (Itse en muista tällaisesta mitään, ja puhelun päätyttyä oli pakko kysellä lisää. Äiti ei usko enkeleihin, mutta en uskonut kyllä minäkään sen kummemmin ennen tätä aamua). Äiti kertoi, että juoksin hänen luokseen joskus kertomaan, kuinka se "kimalteleva enkeli" oli ollut siellä ja täällä. Äiti sitten huvittuneena oli kerran kysynyt, että miltä se enkeli näytti. Kerroin, että sillä oli tummanruskeat kiharat ja kun se käveli, niin ei kuulunut askelia ja sillä oli myös iso sininen koru. Nyt mä olen sitten vähän hämilläni ja aloin miettiä, että olisikohan se sitten ollut minun suojelusenkelini ja kuinka voisin nähdä sen uudelleen?  En tiedä mihin topiciin olisin tämän tunkenut, joten tämä oli eka, joka sattui kohalle. :  Mutta Lionheartin on nyt pakko jatkaa kouluhommia, pitää puristaa vielä viimeiset mehut itestään ennen kesälomaa 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
, in 
in 
in 
, in 
in 
in 
, in 
, in  Punainen Solaarinen Lohikäärme
|
|
|
|
Chandra
|
 |
« Vastaus #1534 : 23.05.2008 11:34:03 » |
|
Lionheart!  En epäile hetkeäkään ettetkö olisi nähnyt enkeleitä lapsena. Samoin näkee tuo lapsi nyt,josta äitisi puhui puhelimessa.Oman tyttäreni lapsista sen ole oppinut ja ystävieni. Heillä on siihen vielä kyky,kunnes ymmärtämättömät vanhemmat vievät sen pois. Esim.sillä,että "älä höpäjä". Lapsi sulkee kyllä suunsa,kun kyllin moni hänelle sanoo,että nyt narraat. Siinä sinulle oiva paikka,jos tämän lapsen,joka tontun näki,tunnet.  Hän todennäköisesti näkee enkeleitäkin ja olisi ihanaa,jos hänellä olisi joku,kenen kanssa voisi puhua luonnollisesti näistä asioista. Utelemalla heiltä ei kyllä tahdo saada vastausta mihinkään. 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
Chandra
|
 |
« Vastaus #1535 : 23.05.2008 11:37:39 » |
|
WS!  Vastaan sulle ihan kohta.Tai kerron oman näkemykseni asiasta omalla kohdallani. Jossain taisin aijemmin mainitakin,että tämä ensimmäinen mies ei tule jäämään elämääni,vaan tulee pian toinen.Tai varmaan hän ystävänä jää ikuisesti ja tietyllä tavalla olen häntä aina rakastanut. Hänellä on aivan oma tehtävänsä ollut auttaa minua vaikeissa paikoissa.Rakas sielu minulle. 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
|
|
kengururotta
|
 |
« Vastaus #1537 : 23.05.2008 14:12:50 » |
|
Huoh... oon ottanut siivousurakan tänään,oman huoneeni... tällähetkellä sieltä on löytynyt jo kaikenlaista (hyödytöntä) tavaraa.  Verhotkin vaihdoin,ja se oli kyllä kovan työn takana, sitten kun katsoin kauempaa niitä verhoja niin ne roikkuu ihan väärinpäin ja vinksin vonksin siinä ikkunassa. No,en kyllä jaksa enää alkaa taiteilemaan niiden kanssa,pääasia että ne nyt on siinä jotenkinpäin. Piti tulla välillä tänne levähtämään,vielä suurin osa hommasta jäljellä, ajattelin pestä lattiatkin,vaihtaa lakanat,tuulettaa jne.. Kova homma,mutta kyllä se sitten palkitsee kun on raikas ja puhdas huone taas hetken.
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Nouseva Leijona Aurinko Neitsyt Kuu Kalat Merkurius Neitsyt Venus Leijona Mars Kaksoset
|
|
|
|
Chandra
|
 |
« Vastaus #1538 : 23.05.2008 15:31:04 » |
|
ONNEA TIGRULLE!  Sinä sopisit juuri tuohon harjoittelupaikkaan.  WS!Oli kiirettä hiustenvärjäysten sun muun kanssa.Tuosta auttaja sielusta,,, Luulen ettei meillä ole enää mitään karmallista sovitettavaa keskenämme,vaan olemme sopineet auttavamme toisiamme tässä elämässä.Olenhan seurustellut hänen kanssaan pari vuotta,ennen tuota edellistä miestä,eikä meillä ole ollut mitään riitaa.Lämpimiä muistoja vain seurusteluajoilta. Nyt hän ilmeisesti tuli särkemään sen viimeisenkin esteen katsoa avoimesti miehiä ja olla vertaamatta heitä kokemuksiin,jotka ovat satuttaneet. Näinhän tässä ennen mitään miehiä muutamana yönä unia,joissa olin rakastunut mieheen,joka samassa unessa yht äkkiä vaihtui toiseksi.Olin unessakin kummissani,että kuinka tässä näin kävi?  Tämä Kala.mies ei myöskään etsi mitään seurustelukumppania.Ensimmäisen kerran hän tuli elämääni,kun olin juuri kuullut rakkaan ystäväni kuolemasta.Oli aivan vieras ja olin menossa ostamaan tupakkaa,kun kuulin tuon suruviestin.Mies tuli juuri silloin pihaan ja ajattelin,että pyydän häneltä,koska itkin niin kovin etten kyennyt lähtemään minnekkään. Hän tuli myöhemmin illalla katsomaan miten voin ja oli koko yön kanssani lohduttamassa.Asui samassa talossa ja olin häntä jo hieman "sillä silmällä" katsellutkin.Siitä alkoi seurustelu. En voi kuin rakastaa häntä.Hän on kiltti ja avulias,mutta meillä ei nykyisin ole paljon yhteistä.Minä kun en pidä enää ravintoloissa käynneistä ja hän viihtyy niissä. En usko että hän kokonaan katoaa koskaan.Ei ainakaan sydämestäni,enkä minä hänen.Meillä vain ei ole enää mitään sovitettavaa. Puhuimme asian ennen kuin tuli tämä mini-lovestory ja sanoinkin,että jos jompikumpi löytää jonkun kiinnostavan,niin sitten lopetetaan tämä heti.Soi hänelle. En tiedä mitä tästä uudesta tulee,aika näyttää,mutta en edes nyt enää halua tavata muissa kuin juttelun ja ehkä ajelun merkeissä.Ei tuntuisi oikealta tätä toista kohtaan,joka nyt on tullut elämääni. Minulle se ei sovi,siis pitää varalla jotain.Olisi väärin häntä kohtaan. Ehkä uuden miehen kanssa on jokin tehtävä.Voi olla lyhyt tai pitkä.Menen nyt päivän kerrallaan ja katson mitä syntyy.Hyvältä näyttää nyt.En odota häneltä mitään erityistä,mutta paljon yhteisiä kokemuksia meillä on. En siis näe syytä,miksi en voisi silä tasolla rakastaa tuota sieluystävääni,kuten meidän tulisi kyetä rakastamaan kaikkia.Tekoja ei tarvitse hyväksyä,jos ovat vääriä,mutta sielu on ottanut oppiläksyn ja koettaa siitä suoriutua.Joskus tarvitaan monta yritystä,joskus siirtyvät seuraavaan elämään.  Ja kyllä saat enkeleiltäsi ja oppailtasi levon,jos sitä pyydät ja he näkevät sen tarpeelliseksi. Tekstistäni oli jäänyt juuri tärkeä osa jonnekin taivaan tuuliin,joten siitä ei ihan selvinnyt miten se yö meni. 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
Neela
|
 |
« Vastaus #1539 : 23.05.2008 16:24:34 » |
|
Hei tupaan! Kauheasti täällä on tapahtunut, Mutta Chandra; Minä olen  ja  Ei se kauhean pahalta tunnu  No jotain omaa Neitsyestä - emme kauhean helposti ilmaise tunteitamme, mutta menemme vaikka helvettiin rakastamiemme ihmisten puolesta. Osoitamme rakkautta teoilla luontevammin kuin sanoilla. - olemme kriittisiä ITSELLEMME ennen kaikkea ja siksi kai voisi sanoa, että huono itsetunto vaivaa. Ei ole kuitenkaan ihan näin, kyllä meiltä omanarvontuntoa löytyy, mutta vain jos näemme siihen aihetta. Vähättelemme kyllä omia taitojamme ja kokemuksiamme. - loukattuna emme riehu, vaan ruoskimme lisää itseämme. Oikein suuttuessamme, kuu määrittää reagointitapamme. - ymmärrämme, ymmärrämme, vaikkemme kaikkea hyväksy. Melkein mitä vaan saa meiltä anteeksi, jos on vilpittömästi pahoillaan. Analyyttisinä tarkkailijoina tunnistamme vilpittömyyden ja hyvät käytöstavat omaavina emme sano mitään, jos huomaamme huiputusta. Huiputtajien elämästä kävelemme vain ulos. Tässä muutama juttu mitä tuli mieleen huolimatta niin kovin yleisestä astrologiasta, joka lähes poikkeuksetta kuvaa Neitsyttä... Tarkka, bakteerikammoinen, pilkunnussija, tylsä ja hysteerikko. Ei mene ihan niinkään. Kyllä meidän hommissa hauksuutta ja logiikkaa on... ainakin Neitsyiden mielestä. 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Hyvin menee, mutta menköön 
|
|
|
|
^^Queen Nefertiti^^
|
 |
« Vastaus #1540 : 23.05.2008 16:34:07 » |
|
Jep ,ei minustakaan tunnu että tai tai ystävän tai kovin monen muunkaan kanssa on sovitettavaa.. ei se sitä ole.. tarkkailen vaan, missä merkityksessä eri ihmiset ilmaantuvat elämään. Kuten sanottu, bisnes vai love. Kun jotenkin tuntuu, että tämä on kuitenkin vain näytelmää, jossa kaikilla on rooli sitä mukaa, kun näytelmä etenee. Siis simppeli esimerkki, ne hyvät ja pahat.
Mutta jos ei ole edes kyseessä hyvät ja pahat, niin vaikka hauskanpito, ajanvietto ja seikkailu.. tuokin väitti ettei etsi ketään, ja silti huomaan että sillä mielellä se liikkuu.. yleensä vaan menty yhdessä paikkoihin ja niistä ulos.. allaoleva on toivottavasti jotain mitä voisin häneltä oppia, kun minullakin oli hieman ikävä se edellinen juttu.. hmm..
Nyt hän ilmeisesti tuli särkemään sen viimeisenkin esteen katsoa avoimesti miehiä ja olla vertaamatta heitä kokemuksiin,jotka ovat satuttaneet. siitä rakastamisesta, tarkoitin sitä että.. pitääkö rakastaa kovin aktiivisesti vai antaa ihmisten tulla ja mennä, jos ei ole enää auttamisestakaan kyse.. pitääkö sielukumppania aina rakastaa, jos on joskus tunnettu. Samalla kun en ole nähnyt erästä liikaa viime aikoina, olen miettinyt jokaisen vastaantulijan kohdalla, että miksi tuo ja tuo ei herätä mitään.. pitäisikö.. harva on auennut henkisille asioille, sille kokemukselle että kaikki on yhtä.
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 23.05.2008 16:54:17 kirjoittanut ***Wild Star*** »
|
tallennettu
|
You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
|
|
|
|
Elämänilo
|
 |
« Vastaus #1541 : 23.05.2008 17:32:09 » |
|
... Tänään tämä likka uudistuu!!! Kampaajalle ja piiiitkästä aikaa.Kun olen myös köyhä laulaja mä vain,niin senkin kanssa on hieman katsottava,milloin menee. Värin käyn ostamassa ja laitan itse.Lorkulla on hyvä väri,jonka tuloksesta ja kestosta pidän enemmän kuin kampaamon väreistä.Ja upean kiillon saa sillä hoitoaineella,joka pakkauksessa on. Ripsarikin vielä pitää hankkia,mutta ne olen nyt itselleni luvannut. Kun kaikkea uutta on jälleen ilmassa.  Mikä siinä on,että silloin kun jollain rintamalla alkaa tapahtua,niin samanlaiset tapahtumat vyöryvät päälle? Aikast jännää ja loppu on itsestään kiinni ja valinnoistaan.... ... Katsos kun elämäni on astunut nyt toinenkin mies,joka on ihan uusi tuttavuus. Tässä nyt hiljaa tutustutaan,ei vielä ainakaan sen kummempaa,mutta vaikuttaa hyvin miellyttävältä. Neitsyt merkkinä on minulle aivan uusi.
... Muutoksesta tuli hyvä!Siis hiustyylistä.Ja huomenna väriä päähän ja mitä sitten kaikkea tapahtuneekaan,on innostavaa seurata. Mikäs ihmeen vaihe tämä on.  Väsynyt,mutta onnellinen!  ... Olipa sillä miehellä neitsyttä  kartalla. Liekö hyvä vai huono. AURINKO  , NOUSEVA  , MERCURIUS  JA MARS  ,kaikki  neitsyessä. VENUS  SKORPPARISSA  ja KUU  RAVUSSA  . Herkältä tuo minusta vaikuttaa ja on henkinen. Mitäs sanoo ELÄMÄNILO TUOSTA?Ja KUKKO oli kiinalaisessa,siis korea. Hei "Chandra"
Onnea uudelle elämänvaiheellesi 
Isoveljeni on 1 huone  - tunneherkkä, pikkutarkka, itsekeskeinen ...
, mutta missa huoneessa : Elämänilo
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
Neela
|
 |
« Vastaus #1542 : 23.05.2008 17:52:07 » |
|
Ja niin Chandra.... Olen myös Kiinalainen Kukko. 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Hyvin menee, mutta menköön 
|
|
|
|
kengururotta
|
 |
« Vastaus #1543 : 23.05.2008 18:17:56 » |
|
Mä tunnen paljon  ihmisiä ja mukavia suurimmaksi osaksi ovat,eikä mitään pikkutarkkoja näpertelijöitä.  Itse siis olen  ja  neitsyt,ja voin sanoa että HIENOJA IHMISIÄ me neitsyet ollaan,huumori kukkii ja lämpöä riittää,kenellekään ei pahaa tahdota.(tai niin luulisin) (hauska kehua omaa merkkiään  ) Kriittisyyttä itseään kohtaan kyllä löytyy... Huonekin on nyt ainakin melkeen kokonaan siivottu,mutta en kyllä jatka sitä urakkaa enää tänään! Tulin juuri metsälenkiltä,tuli pari hevostakin ratsastajineen vastaan. Olen miettinyt sille tulevalle pennulle nimeä,ja tällähetkellä Narri nimi on ykkössijalla, mitäs tykkäätte? Ehdotuksiakin otan vastaan jos tulee jotain hauskoja nimiä uros koiralle mieleen. 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 23.05.2008 18:20:24 kirjoittanut kengururotta »
|
tallennettu
|
Nouseva Leijona Aurinko Neitsyt Kuu Kalat Merkurius Neitsyt Venus Leijona Mars Kaksoset
|
|
|
|
Neela
|
 |
« Vastaus #1544 : 23.05.2008 18:25:24 » |
|
Itse siis olen  ja  neitsyt,ja voin sanoa että HIENOJA IHMISIÄ me neitsyet ollaan,huumori kukkii ja lämpöä riittää,kenellekään ei pahaa tahdota.(tai niin luulisin) (hauska kehua omaa merkkiään  ) Niin on KIVA kehua omaa merkkiä. Eikä juu, kellekään pahaa tahdota, ei kampata elontiellä toisia, vaan mieluimmin kompastuneita pystyyn autetaan. 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Hyvin menee, mutta menköön 
|
|
|
|