|
Asterix
Vieras
|
 |
« Vastaus #1995 : 05.01.2009 23:27:04 » |
|
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
|
|
*yildirim*
|
 |
« Vastaus #1997 : 07.01.2009 16:29:03 » |
|
vaihtelee tuo työpuku hoitsun puvusta rekkamiehen työkuteisiin...
ketä tahtoisit kiittää ja miksi?
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
|
|
Tiigris
|
 |
« Vastaus #1999 : 07.01.2009 21:11:36 » |
|
Tänään, lupauduin kyytimään yhtä miespuolista  kaveriani paikasta paikkaan, kun hänellä ei itsellään ole autoa ja hän oli toipumassa ruokamyrkytyksestä eikä olis jaksanut pyörällä polkea... Mikä on kaunein ele, siis paras/koskettavin auttava ele, jonka olet saanut?
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
Mio
|
 |
« Vastaus #2000 : 07.01.2009 21:43:38 » |
|
Ei jokaista hymykatsetta muistakkaan...  Mitä tekisit rajattomilla resursseilla?
|
|
|
|
|
tallennettu
|
The clay of reality is molded in dreams
|
|
|
|
Ippuska
|
 |
« Vastaus #2001 : 07.01.2009 22:54:42 » |
|
Eläisin ikuisesti  Mitä tunnet juuri NYT?
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
^^Queen Nefertiti^^
|
 |
« Vastaus #2002 : 08.01.2009 09:51:05 » |
|
ei oikeastaan mikään.. auvoista.. voisin tietty miettiä että tuleekohan varmasti tarpeeksi värikäs, dramaattinen, onnellinen, romanttinen tarina koettua vielä lähivuosina.. mutta miksi ei..
miksi kysymme kysymyksiä?
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 08.01.2009 09:53:09 kirjoittanut ~~Celaeno~~ »
|
tallennettu
|
You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
|
|
|
|
Elektra
|
 |
« Vastaus #2003 : 08.01.2009 11:02:04 » |
|
Pohdin maanantaina tätä ketjua, ja tajusin, että sen tarkoituksena on avata väylää intuitiollemme. Tosikkona egomme ei viitsi leikkiä tätä leikkiä ja väistyy 'tärkeämpiin' puuhasteluihin. Tämä puolestaan antaa alitajunnallemme mahdollisuuden nostaa esiin asioita, jotka ovat tärkeitä henkisessä kasvussamme.  Mikä on ollut tämähetkisen elämäsi upein kokemus, ja mikä oli siihen piiloutunut timantti?
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
^^Queen Nefertiti^^
|
 |
« Vastaus #2004 : 08.01.2009 15:07:36 » |
|
vaikea luokitella. ehkäpä viimeisin regressio jossa kävin ajassa ennen tän kaikkeuden syntyä. timantti: voin luoda mitä vain ja olen täällä huviksi. tekeekö kokemuksesta arvokasta raha, kärsimys, dramaattisuus, se että se koskee laajoja ihmisjoukkoja, julkisuus, yksityisyys, suuruus, pienuus vai mikä? rakkaus? what ps Ippuska, sinähän elät ikuisesti, eikös maanpäällinen stoori kiinnosta.. 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 09.01.2009 12:16:17 kirjoittanut ~~Celaeno~~ »
|
tallennettu
|
You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
|
|
|
|
Elektra
|
 |
« Vastaus #2005 : 11.01.2009 14:50:55 » |
|
Jokainen arvotamme kokemuksiamme eri tavoin, joten voin vastata tosiaankin vain omasta henkilökohtaisesta näkökulmastani.
Mielestäni kokemuksesta tekee arvokasta se, mitä kokee ja mitä siitä oppii. Mehän olemme henkisiä olentoja fyysisessä kehossa, joten raha, julkisuus ja muut materialistiset asiat eivät sinällään tee kokemusta arvokkaaksi. Muistamissani edellisissä elämissäni olen ollut erilaisissa asemissa sekä erilaisissa tehtävissä, mutta niistä nousee yleensä esille arvokkaimpina asioina sellaiset asiat, joita ei välttämättä ensimmäisenä ajattelisi tärkeimpänä. Esim. tapa millä jokin ongelma ratkaistaan, kuinka suhtautuu toisen ihmisen käytökseen yms. Tässä elämässäni arvokkaimpia hetkiäni ovat sellaisia, jotka ovat vaikuttaneet minuun voimakkaasti tunnetasolla. Myöhemmin tulee nähtäväksi, ovatko ne oikeasti olleet arvokkaimpia - timantteja elämän hiilikaivoksessa - vai ovatko ne vain olleet persoonatasolla minua tyydyttäviä, koska ovat saaneet tähän harmaaseen arkeen sytytettyä valosäikeen edes tuokioksi.
Oletko oikeasti onnellinen elämässäsi?
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
|
|
Asterix
Vieras
|
 |
« Vastaus #2007 : 11.01.2009 21:48:38 » |
|
Miten saada ihminen johon on ihastunut niin paljon, ettei saa tätä mielestään edes sekunniksi?
No jos vain muistaa, että ketään ei saada omaksi kuin lemmikin tai tavaraa.
Ero lemmikin/tavaran ja ihmisen välillä on se, että ihminen tahtoo valita itse ("omistajansa"), eikä ole tyytyväinen, jos hänet omii itselleen häneltä kysymättä lupaa joku sellainen, josta ei tykkää.
Kai ratkaisu on enemmäkin niin, että miten tulen sellaiseksi, että se toinen haluaa minut ja siihen voi vastata vain se ko. henkilö, jonka haluaa, että hän haluaisi sinut. 
Miksi aina, kun ottaa tarotit esiin ja alkaa kysyä sen hetkisiä energioita todella tärkeisiin asioihin, niin puhelimet alkaa soida, ihmiset tulevat ympärille tai alkavat metelöimään tai vastaavaa, vaikka koko päivän muuten olisi ollut kuin huopatossutehtaalla? 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
^^Queen Nefertiti^^
|
 |
« Vastaus #2008 : 12.01.2009 09:07:45 » |
|
silloin kutsut elämää luoksesi, kun haluat auttaa. edelliseen kommentti, pitää kyllä vain olla itsensä, eikä muutuskella sellaiseksi mitä toinen haluaa; hän haluaa kuukauden kuluttua jo muuta. lionille, miten edes voi ajatella toista niin paljon.. viimeistenkin suhteiden läpi, näin kyllä heidän puutteensa.. eivätkä kasvaneet.  miksi nautin niin suuresti hiljaisuudesta, ilman musiikkia, elokuvia, videoita, radiota, tapahtumia, kun toisaalta elokuvissa, tapahtumissa, ihmisten keskellä on hauskaa, raha pyörii ja laiffi? tyhjyyden ja täyteyden kokemusero..?
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 12.01.2009 09:09:57 kirjoittanut ~~Celaeno~~ »
|
tallennettu
|
You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
|
|
|
|
|
|