|
Kyllikki6
|
 |
« Vastaus #495 : 19.12.2010 18:18:53 » |
|
Heissan! Mitäpä näkyy joululle ja uudelle vuodelle?  Kyllikki
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
minävaan
Vieras
|
 |
« Vastaus #496 : 20.12.2010 20:49:39 » |
|
Moikka Ave  Olisin kysellyt korteilta ja sinulta että miten tulen selviämään tuoreesta erosta ja kannattaako minun jatkaa opiskeluja  Kiitos että jaksat tehdä tällaista ilman rahastusta  Nostellaan..  Miekka ja hämähäkinseittiä sen ympärillä. Onko sinulla muuten ollut jupiterin transiitti meneillään? Tässä kuitenkin nousee sitä henkeä, että asiat ovat tuhoutuneet siihen että on haluttu laajentua ja kasvaa maailmaan ja se on vetänyt erilleen. Nyt tähän kannattaa itse reagoida sitten myös samalla tavalla, eli otat sen pölyttyneen miekan sieltä käteesi ja lähdet tutkimaan uutta. Tässä kortissa taivaalla näkyy jupiter, joka aivan varmana tuo uusia mahdollisuuksia eteesi. Mikä polku sinua ikinä kiinnostaakaan, niin mene sinne. Luovuutta ja mahdollisuuksia näkyy edessä olevan. Jos se mitä haluat tehdä on ne opiskelut, niin kannattaa silloin jatkaa. Joka tapauksessa annan sinulle nyt avainsanaksi jupiterin tematiikan tässä.  En tiedä onko minulla ollut jupiterin transiitti, en osaa katsoa niitä  Heh, mutta tuosta jupiterin laajentumis teemasta tuli mieleen että voiskohan nilkkani turpoaminen johtua siitä  Minulla on nilkassa ruuvi joka oli päässyt liikahtamaan ja nilkkani turposi ja jouduin olemaan vähän aikaa kepeillä. Varmaan tuo merkuriuksen perääntyminenkin on vaikuttanut, kaikki muukin mahdollinen on takkuillut. Mistä noita transiitteja voi katsoa? Minulla on Seppo Tanhuan vuosihoroskooppi tilattuna ja se lupasi ensi vuoden toukokuulle minulle pelkästään huonoja asioita, olen saanut siitä revittyä aikamoisia ahdistuksia ja pelkoja. Onko ne juuri niitä tansiitteja mitkä näkyy siinä vuosihoroskoopissa? En tiedä edes pitäisikö minun touhuta näiden asioiden kanssa kun olen niin herkkä. Kiitos Ave vielä kortin nostosta ja oikein mukavaa joulua ja iloista uutta vuotta 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
astrofriikki
|
 |
« Vastaus #497 : 24.12.2010 11:29:08 » |
|
Hei Ave^^, mitä minun elämälleni nyt nousisi ? Kiitos, lämpöistä joulua  terv. joulupukkia odotteleva af
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Aurinko - Kauris Kuu - Härkä AC - Jousimies
|
|
|
|
Memmy
Vieras
|
 |
« Vastaus #498 : 27.12.2010 16:03:18 » |
|
Hei Ave! Mitäs uusi vuosi tuo tullessaan? 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
jame
Satunnainen astroilija

Viestejä: 24
|
 |
« Vastaus #499 : 27.12.2010 18:56:30 » |
|
Minulle voisi nostaa kortti rakkauselämästä tulevalle vuodelle : 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Valkoinen sähköinen maailmojen sillanrakentaja
|
|
|
pimpula45
Kohtuuastroilija
 
Viestejä: 54
|
 |
« Vastaus #500 : 28.12.2010 16:01:31 » |
|
Tähän nykyiseen rakkauteen ensi vuonna 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
aurinko ja kuu vesimies nouseva rapu merkurius ja venus kauris puu käärme, valkoinen resonoiva koira
|
|
|
aava1
Kohtuuastroilija
 
Viestejä: 185
|
 |
« Vastaus #501 : 01.01.2011 01:12:36 » |
|
Mitä uusi vuosi tuo tullessaan?  Hyvää uutta vuotta 2011  aava1
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
yksinäinen susi
Satunnainen astroilija

Viestejä: 34
|
 |
« Vastaus #502 : 01.01.2011 02:34:12 » |
|
Tuntuu että tarvin nyt niin paljon vahvistusta ja johdatusta että kysyn sinultakin mitä minulle näkyy 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
Ellanora
Satunnainen astroilija

Viestejä: 39
|
 |
« Vastaus #503 : 02.01.2011 02:29:33 » |
|
hei.. kysyisin rakkauselämääni liittyen. Ujo vaalea mies pyörii paljon mielessä ja on ollut siellä jo pidemmän aikaa.. mitä näkyy? 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Selvännäkijä
Intuitiolla, henkistä kasvua ja kehitystä edistäen.
|
|
|
Milan
Satunnainen astroilija

Viestejä: 39
|
 |
« Vastaus #504 : 05.01.2011 00:12:17 » |
|
Heipsan! Liityn joukon jatkoksi minäkin  Mitäs tämä vuosi näyttäisi tuovan tullessaan? Onko suhde ulkomaalaiseen nuoreen mieheen pelkkää haihattelua? Entäs nämä asunto ongelmat, jäänkö vai muutanko? Kiitos kaunis jos joskus ehdit vastaamaan. Oikein ihanaa vuoden alkua! 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
huhtikuinen
Kohtuuastroilija
 
Viestejä: 68
Elämäni vaikein ihminen - olen minä itse
|
 |
« Vastaus #505 : 10.01.2011 22:41:23 » |
|
Teen minä vielä..  Taideharrastuksesta nostin varsin vahvan oloisen henkilön, omalla voimallaan hän puskee läpi ja luo. Voimaa se ehkä juuri tarvitsee, taiteen tekeminenkin kun on aina sidoksissa omiin tunteisiin, mutta ei silti saa luovuttaa. Luovuttaminen ei ole tälle henkilölle vaihtoehto, sillä hmm.. hänellä on joku jolle hän haluaa todistaa kykenevänsä, pystyvänsä siihen.. Vähän ehkä liikaakin hän ajattelee sitä kuin itse muita asioita.. Aika kovapäinen. Naisia nyt nousee.. jollain tavalla merkittävä juttu.. ehkä kannattaisi kohdistaa homma suoraan naisille? En oikein osaa sanoa miksi noita naisia nousee tuolta noinkin pakottavasti.  Ihmissuhteet.. Täältä nousee semmoinen pahvimies, pahvinainen, seinään ikuistettu suhde, seinän takana, lasin alla, se on esillä sitten kymmenien vuosien päästä kun sitä katsotaan, mutta ei nyt, se on kertomus, ei todellinen, eloton.. suoraan en osaa sanoa mitä se tarkoittaa, sillä voi olla monia selitystapoja, ainoastaan tuo tunne nousi. Ehkä joku mennyt esimerkiksi vanhempiesi suhde, jota katsot yhä jollain tapaa omassa elämässäsi? [/quote] Kiitos Ave. Olen seurannut ikäni naisten käyttäytymistä oppiakseni ymmärtämään itseäni, olen erilainen, vahva nainen. Ikäluokassani minun on tarvinnut "murtautua" perinteisen naisen mallista ja uskon että haluan todistaa taiteen kautta tämän itselleni. Vanhempien suhteen olen käsitellyt ja ymmärrän peilanneeni itseäni äitiin joka on aina rohkaissut minua olemaan sellainen kun haluan.
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Aurinko-härkä h2, kuu-kalat h1, nousu-kauris, merkurius-oinas h1; venus-oinas h2, rx-mars-skorpioni h8. Muita: jupiter-oinas h2, uranus-rapu h6, rx-pluto-leijona ja rx-saturnus-vaaka h7, rx-neptunus-vaaka h8, rx-chiron-kauris h12. MC-jousimies Sininen Resonoiva Yö, Vesilohikäärme
|
|
|
hanna.76
Satunnainen astroilija

Viestejä: 13
|
 |
« Vastaus #506 : 14.01.2011 23:09:38 » |
|
Hei katsoisitko mitä tuleva vuosi tuo tullessaan niin rakkaudessa, perheessä ja työssä? Joko se Oikea on tulossa  terveisin Hanna.76
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
Ave^^
Vieras
|
 |
« Vastaus #507 : 15.01.2011 11:11:58 » |
|
Moikka! Nostaisitko kortin rakkauelämälleni? Kiitos!  Nostetaan..  Olet todella hyvä jossakin, tai sinusta ajatellaan niin. Jonkinlainen sellainen tunnelma nousee ensimmäisenä. Et välttämättä itse tunne sitä niin, ja voi ollakin että nuo ihmiset näkevät sinusta vain jotain ulkoisia edellytyksiä joista olettavat kaiken olevan täydellisesti. Niin, ja totta kai sinä olet hyvä siinä jossakin, et vain ehkä uskalla tai osaa toteuttaa sitä täysillä. Toiset taas jo olettavat että osaat. Voit tuntea itsesi jotenkin narriksi, mutta muista että mikä tahansa sen onkin aiheuttanut, on vain yksittäinen kokemus, tai monena kertanakin vain yksittäisiä kokemuksia. Minkäänlaista kaavaa elämässä ei ole, ainoastaan ne mitä itse luomme itsellemme. Ja siitä voimme katketa mikä hetki tahansa. Jos olet kohdannut vääränlaisia ihmisiä, niin rehellisesti sanottuna vain poista heidät elämästäsi. Sanon tämän siksi, koska korteissa nousee hieman sellaista henkeä että voit olla vielä kiinni jossain missä ei tarvitsisi olla kiinni, sillä elämässä on tarjolla niin paljon muutakin. Juu.. tuommoista nousi tällä kertaa.. 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
Liekku
|
 |
« Vastaus #508 : 15.01.2011 11:27:52 » |
|
Hei,--katsoisitko mitä minulle kortit kertoo, olisi mielenkiintoista tietää, kiitos.
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
Ave^^
Vieras
|
 |
« Vastaus #509 : 15.01.2011 11:28:01 » |
|
Hei Ave^^  Miehiä, miehiä, niistä taas kyselisin... Skorpparimies, joka osaa viedä ja johon tunnen voimakasta vetoa ainakin fyysisesti, mutta en ole vakuuttunut hänen motiiveistaan, luotettavuudestaan ja vilpittömyydestään. Ja leijonamies, jonka kanssa tunnen välitöntä, voimakasta yhteyttä sielun tasolla SEKÄ fyysistä vetovoimaa, mutta olosuhteet eivät ole mitenkään ihanteellisia, paljon ongelmia olisi luvassa. Itse asiassa molempien kanssa olisi luvassa ongelmia, meidän keskinäisten virallisten asemien ja suhteiden vuoksi, tilanne on nytkin aikamoinen soppa vaikka mitään ei ole vielä tapahtunut paitsi satunnainen tanssi, pusu ja flirttailu. Mitä siis näkyy...? Miehiäpä niin.  Nostellaan.. Skorpparimiehen kohdalla tässä lantti nojaa jonkinlaiseen juurakkoon. Ihan kuin hengästynyt olisi ja on siinä toisen kannateltavana. Joku syy siinä on, ehkä jotain henkilökohtaista, miksi asiat ovat lopulta muotoutuneet tällaisiksi. Jollain tapaa hieman erikoinen tunne tuosta ajatuksesta tulee, en osaa sanoa tarkemmin mitä se on. Leijonamies.. no tämä mies ei ainakaan ilman naisia ole. Voi olla ehkä hieman vaikeampi tapaus valloittaa, tarvitset jonkinlaisen avaimen siihen. Voi jopa olla niinkin, että jollain toisella naisella on jo se avain käsissään. Kummankaan miehen kohdalla ei asian kehittymisestä nyt noussut mitään viestiä. En ehkä osaa katsoa, mutten vakavan suhteen henkeä nostanut..
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|