Sivuja: 1 ... 399 400 [401] 402 403 ... 1161
  Tulostusversio  
Kirjoittaja Aihe: Tule kahvi ja teetupaan!  (Luettu 8512752 kertaa)
0 jäsentä ja 40 vierasta katselee tätä aihetta.
Tiigris
Astroholisti
*****
Viestejä: 3522



Profiili
« Vastaus #6000 : 09.03.2009 20:46:09 »

Mä kävin äsken jossain pohjamudissa, mutta nyt oon taas uskoa täynnä!
Hyvä että oon oppinut korjaamaan mielialani jo parissa tunnissa, eikä tarvii olla paria viikkoa sekaisin päästään yhteen menoon!!

Hmmmm!  smitten
tallennettu
Lionheart
Astro-nauttija
****
Viestejä: 996


Mää olen jellona ja helekutin ylypee siitä!


Profiili WWW
« Vastaus #6001 : 09.03.2009 20:54:11 »

Ruotsinristeilyt pitäs kieltää lailla.. Tai ainaki niis pitäs olla samanlaiset varotukset ku esim. tupakka-askeis. Pääsin ylös nyt ja tulin eile illal himaa. Jätän teidän mielikuvituksen varaan sen mitä tapahtui, mut kivaa ainaki oli sen osalta mitä muistan.

Mieluummi överit ku vajarit..

Hyvähä sitä on tässä vaiheessa alkaa puolustelemaan.  :Smiley

Huhhuhhuh.. Tapahtuu taas vaikka mitä.. Aika kuluu ja elämä muuttuu, mä en vaan suostu näkemää muutosta itsessäni ja omassa elämässäni. Suljen silmät kellolle ja jään tähän hetkeks. Ei kai se nyt niin pahasta voi olla.
tallennettu

aurinko, merkurius in leijona
askendentti in jousimies
kuu in oinas
venus, jupiter in neitsyt
mars in kaksoset
saturnus in vesimies
uranus, neptunus in kauris
pluto, keskitaivas in skorpioni
Punainen Solaarinen Lohikäärme
Tiigris
Astroholisti
*****
Viestejä: 3522



Profiili
« Vastaus #6002 : 09.03.2009 20:56:00 »

Koska tuntui äsken että v**** mun elämä  Cry saisko sen repii kappaleiks ja heittää helvettiin, myydä halvalla ja ostaa uuden??
Tai ees please, joku selkeä tienviitta tai jotain muuta opastusta  tickedoff koska alan kypsyä tähän yksinäiseen  Cry arkivelvollisuuksien suossa puurtamiseen ja rämpimiseen ja hommien hoiteluun, itseni jatkuvaan kriittiseen analysointiin ja tavotteiden asetteluun.. Olenko hyvä siinä ja siinä, jos en niin miksi ja missä minun pitäisi kasvaa, miten pääsisin tästä ujousvammasta ja ajottaisesta epävarmuudesta joka nakertaa sisintä, miksei kukaan kuuntele mua, miksen edes avaudu kellekkään vaan suostun kuunteleen ja tsemppaamaan muita ikäänkuin olisin niin vahva että jaksaisin sitä koko ajan...... Ja näin! Mille pohjalle mä tulevaisuutta rakennan, mikä on mun tulevaisuus kun oon kauheella vaivalla valmistumassa tästä koulusta ja silti tuntuu että en ole sairaanhoitajaa nähnytkään, varsinkaan sellaista jolla olis valmiuksia toimia jossain kiireisellä osastolla ja olla vastuullinen, tärkeä ja tehokas ja osata toimia moniammatillisen tiimin jäsenenä itsevarmana ja itseohjautuvasti........... Ja missä se mies on, se rakkaus? Se kenen kanssa muutan yhteen ja oon onnellinen, se joka on mun turvasatama joka asiassa, se ketä saan ihailla ja auttaa sydämeni pohjasta ja hemmotella.. Kun en mä tiedä minne tungen tän hellyydenkaipuuni ja tarpeen jakaa kaikki asiat jonkun rakkaan ja luotettavan miehen kanssa, kun en naisille osaa ilmeisesti puhua henkilökohtaisia tuntemuksiani................

Niin...

Tollasia mietin ja teki mieli potkasta seinää ja oksentaa just syöty suklaalevy.. Mutta sitten aloin nauraa että onhan tää ihan perseestä, mutta mulla on silti hyvä elämä tänään ja huomenna, mitäs sitä ajattelemaan edes ylihuomista. Taidan vaan kehittää hirveitä ongelmia tyhjästä ja vaatia ihan liikaa itseltäni siihen nähden missä vaiheessa olen. Joten nyt on kaikki hyvin ja kiitos kun sain hakata näppiksellä tän purkauksen kauheella vauhdilla.  Grin
tallennettu
Tiigris
Astroholisti
*****
Viestejä: 3522



Profiili
« Vastaus #6003 : 09.03.2009 21:15:44 »

Hoitoon, hoitoon, viekää mun pää jonnekin... 2funny

Enste porataan kallo auki, aivot pihalle...

Lillumaan johonkin nesteeseen joka rentouttaa ja tekee sellasen ihan täysinäisen metamorfoosin, niin että sihisee ja poksuu... Sitten pää taas auki ja mäiskis, aivomössö sullotaan suurinpiirtein kohdilleen ja kallo ommellaan karhulangalla ristipistoin kiinni, laastari otsaan.. Parit ruuvit hieman kireemmälle ja a vot! Kaikki hyvin!!

Näillä mennään, hyvää yötä!!  smitten

(joo, mulla on oikeesti kaikki ihan suht hyvin)
tallennettu
kengururotta
Astro-nauttija
****
Viestejä: 966



Profiili
« Vastaus #6004 : 10.03.2009 17:53:59 »

voi  tickedoff  tickedoff  uglystupid2 poltin pizzan uuniin,se on ihan musta  2funny
no ollaan sit syömättä!
Kohtapuolin pitäs jaksaa lähtee rastapään luo... no ei se oo hirveen pitkä matka,
oon vaan ihan poikki ku tänään oli töissä ihan hirveen kiireistä ja kauheeta hälinää
että  buck2

tallennettu

Nouseva Leijona
Aurinko Neitsyt
Kuu Kalat
Merkurius Neitsyt
Venus Leijona
Mars Kaksoset
Kotkansilmä
Astroholisti
*****
Viestejä: 1909



Profiili
« Vastaus #6005 : 10.03.2009 21:23:59 »



                                       coolsmiley

              NOMUTTA! Oliskos`kaljupään luokse lyhyempi matka, noin yleensä?

                  Paistoin juuri pari peltiä korvapuusteja, ovat tosin otettavissa

                      vasta aamulla. Onko sen pituudella merkitystä? Tai onko

                         ne mutkalla matkan varrella? Tarkoitan noita

                              hiuksia, jota ovat oikeasti kiinni

                                  toisesta päästään.


                             
                                             smitten

tallennettu

Hetkiä, joita olen kanssanne,
 haluan unohtaa hetkeksi.
kengururotta
Astro-nauttija
****
Viestejä: 966



Profiili
« Vastaus #6006 : 11.03.2009 09:34:02 »

Elwynin elämä kuulostaa niin ihanan huolettomalta  angel

Vitsi mä nukuin ihanan hyvin viimeyönä ja nyt on pirtee olo,ja oikeen tekee mieli lähteä töihin! Cheesy
Pitää käydä matkan varrella ostamassa jotain evästä... parasta töissä on kuitenki syöminen  Cool
Oon niin iloinen eilisen illan jälkeen että! Tuntuu kyllä edelleen Rastiksenkaa et ollaanko me muka
oikeesti molemmat täysikäisiä (se on kyllä itseasiassa vasta enskuussa).... mut kai se kuuluu ihastukseen et arkailee/ujostelee... :Smiley
Se on vaan niin huvittavaa aina ku lähtee sen luota tai se mun luota,sit jäädään seisoskelee siihen
eteiseen silleen et juuuuh mitähän nyt tapahtuu,ja katotaan et uskaltaako kumpikaan halata tms  Grin
Ihan niinku en olis koskaan ennen seurustellu ku kaikki tuntuu  oinas kans jotenki uudelta ja ihmeelliseltä,
mut onhan se kokonaan uus tuttavuus  crazy2

Niin ja hyvää huomenta kaikille  Smiley

tallennettu

Nouseva Leijona
Aurinko Neitsyt
Kuu Kalat
Merkurius Neitsyt
Venus Leijona
Mars Kaksoset
T-H
Astroholisti
*****
Viestejä: 1820



Profiili
« Vastaus #6007 : 11.03.2009 11:31:33 »

Mikäs siinä on, että kun ostin viikko sitten laadukkaat legginssit, niin nyt on persuuksien kohdalta ratkenneet? Tongue Grin Ei niin kauheeta kitkaa oo ollut että hajoais jo nyt.

Onko kukaan muu legginsien käyttäjä huomannat samaa? 2funny
tallennettu

OINAS - pässinpää

* Nousu Neitsyt
* NativeAmerican Haukka
T-H
Astroholisti
*****
Viestejä: 1820



Profiili
« Vastaus #6008 : 11.03.2009 11:40:23 »

Kiitos. Teenpä heti moilleen reklamaation. Ei ole ensimmäinen kerta tämä. Kuittia ei ole enää tallessa kylläkään.
tallennettu

OINAS - pässinpää

* Nousu Neitsyt
* NativeAmerican Haukka
T-H
Astroholisti
*****
Viestejä: 1820



Profiili
« Vastaus #6009 : 11.03.2009 11:48:57 »

Lähden tältä istumalta vaate mukanani paikkaan josta ostin. Eiköhän se näpsäkkänä neitinä homma hoidu, vaikka voin myös taata, että palautetta tulee huonosta laadusta Wink Smiley
tallennettu

OINAS - pässinpää

* Nousu Neitsyt
* NativeAmerican Haukka
T-H
Astroholisti
*****
Viestejä: 1820



Profiili
« Vastaus #6010 : 11.03.2009 14:07:35 »

Sain uudet legginsit. Asia ok. Oisinpa älynnä tehdä reklamaation valmistajalle niin oisin voinut saada jotain hyvitystä enempi. Noh, jatkossa sitten jos tulee eteen samoja ongelmia.

Millaiset Elwyn sun hiukset ovat?  Smiley
tallennettu

OINAS - pässinpää

* Nousu Neitsyt
* NativeAmerican Haukka
T-H
Astroholisti
*****
Viestejä: 1820



Profiili
« Vastaus #6011 : 11.03.2009 14:27:10 »

Taidanpa tietää millaiset hiukset sulla on, Elwyn.  Smiley
tallennettu

OINAS - pässinpää

* Nousu Neitsyt
* NativeAmerican Haukka
Lionheart
Astro-nauttija
****
Viestejä: 996


Mää olen jellona ja helekutin ylypee siitä!


Profiili WWW
« Vastaus #6012 : 11.03.2009 15:34:40 »

Hahhahaa! Joku tuhlaa illal oikein kunnolla!  Cheesy Grin Wink

Ostan uuden kännykän, kuulokkeet, farkut, ne yhet kengät.. Noi siis suunnitelmis ja viel jää melkee kolme hunttii ylimääräst  Cheesy

Lionheart is now da rich bitch.  coolsmiley

JA TURHA PUHUU SÄÄSTÄMISESTÄ ! Kiitos  Grin
tallennettu

aurinko, merkurius in leijona
askendentti in jousimies
kuu in oinas
venus, jupiter in neitsyt
mars in kaksoset
saturnus in vesimies
uranus, neptunus in kauris
pluto, keskitaivas in skorpioni
Punainen Solaarinen Lohikäärme
Tiigris
Astroholisti
*****
Viestejä: 3522



Profiili
« Vastaus #6013 : 11.03.2009 17:08:34 »

hmm.

Mun miespuolinen työkaveri laittaa aina kädet mun harteille ja sit se välillä silleen puskee kevyesti olkapäällä.. Tänään se istu mun vieressä ja yhtäkkiä nojautu vasten mun kylkeä ja kysy saaks tähän nukahtaa...

Mun on vähän vaikea suhtautua tollaseen mitenkään, koska ei mua nyt sinänsä haittaa että joku tekee noin. Se vaan on sellanen?
Mä vaan mietin että pitääkö sille asialle tehdä jotain, ettei muut työntekijät ala supisemaan mitään.
Tai mähän olen siellä harjottelussa, en töissä.
tallennettu
kengururotta
Astro-nauttija
****
Viestejä: 966



Profiili
« Vastaus #6014 : 11.03.2009 17:18:56 »

LIONHEART: anna palaa vaan  Cheesy Raha on tuhlattavaks!!
Mäki lähen itseasiassa ihan näillä minuuteilla  kaksoset ystävän kans shoppailee... tarttis pari paitaa
ja housut ja ja ja... oon sit loppukuun vaikka syömättä  Grin
tallennettu

Nouseva Leijona
Aurinko Neitsyt
Kuu Kalat
Merkurius Neitsyt
Venus Leijona
Mars Kaksoset
Sivuja: 1 ... 399 400 [401] 402 403 ... 1161
  Tulostusversio  
 
Siirry: