|
Ajatus
|
 |
« Vastaus #45 : 06.11.2007 10:23:24 » |
|
Jos kysyttäisiin, mitä elementtiä on vähiten, niin olisi helppo minunkin vastata: maata. Ainoastaan askendenttini on maa-elementin merkissä (ja luojan kiitos sentään se!  ). Loput jakautuvat Astro.comin taulukon mukaan niin tasaisesti, ettei asteroideja mukaanottamatta voi sanoa, mitä elementtiä olisi eniten. Ehkä siksi koen ymmärtäväni aikas hyvin jokaisen elementin edustajia, vaikkakin tuosta maa-elementistä lienee eniten opittavaa.
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Aur Kalat (Aur-Jup 1. huone) Asc Kauris Kuu Vesimies (Kuu-Mer 1. huone)
|
|
|
|
|
|
Artemis
|
 |
« Vastaus #47 : 09.11.2007 17:13:52 » |
|
Enpäs ihmettelekään, että meillä 'kosmoshuuhailijoilla' juuri se maa-elementti onkin vähissä.  Kaikella hellyydellä...yksi sellainen myös tässä. Olisko se niin, että on ollutkin irti pitänyt päästä ja nuo avaruudelliset leijailut ovat tärkeitä nyt tässä.  Joo, täältä ainakin on turha saada maanläheistä seuraa  Pää pilvissä, ajatukset muualla, jalatkin ilmassa suurimman osan ajasta  Keskustelut liikkuu sellaisissa asioissa mieluisimmin että tarpeeksi lennokasta keskustelukumppania saa etsiä  ja suurin osa pitää sinua hörhönä ja omituisena. Keskittymiskyky on kuin kolme vuotiaalla. Auttakkee!!!!! : 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
Mosquito
Satunnainen astroilija

Viestejä: 43
no guts, no glory
|
 |
« Vastaus #48 : 11.11.2007 09:13:00 » |
|
Mulla tälleen: Maata:  kauriissa  neitsyt Tulta:  (oinas)  (jouskari)  (leijona) Vettä:  (skorppari) Ilmaa:  (vesimies)  (vaaka) Itse koen itseni ehkä vahvimmin laadultaan johtavaksi, roihuavaksi, plutoniseksi maaksi. Noin niinku pähkinänkuoressa  .
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Au,Mars,MC Kauris (stellium) Pluto DC AC Oinas Kuu Aquarius "You can't just sit there and wait for people to give you that golden dream. You've got to get out there and make it happen for yourself." -- Diana Ross
|
|
|
Shiina
Satunnainen astroilija

Viestejä: 3
|
 |
« Vastaus #49 : 17.11.2007 20:01:36 » |
|
Tuli  (oinas) Maa  (neitsyt)  (härkä)  (kauris) Ilma  (vaaka)  (vesimies) Vesi  (kalat)  (rapu)  (skorpioni) Tulta kaipaisin enemmän ..
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 17.11.2007 20:04:26 kirjoittanut Shiina »
|
tallennettu
|
|
|
|
|
Sun73
|
 |
« Vastaus #50 : 24.11.2007 01:37:04 » |
|
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
seku
Satunnainen astroilija

Viestejä: 26
|
 |
« Vastaus #51 : 24.11.2007 15:32:31 » |
|
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Become as wings that outshine your sadness, cutting through the white darkness....
|
|
|
Alegría
Kohtuuastroilija
 
Viestejä: 70
|
 |
« Vastaus #52 : 25.11.2007 17:59:39 » |
|
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Au rapu Kuu skorpioni Asc jousimies
|
|
|
K-NRJ
Moderaattori
Astroholisti
    
Viestejä: 2586
PUNAINEN PAHOLAINEN - RED DRAGON
|
 |
« Vastaus #53 : 27.11.2007 19:58:21 » |
|
Näyttäs olevan vettä ja tulta eniten..
Sammuttaako vesi tulen eli jos joudut ristiriitoihin niin pyritkö ajattelemaan asioita kuitenkin enemmän tunteella?
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Au Kauris, AC Rapu, Kuu Rapu MC & Merkurius & Venus Vesimies Punainen Galaktinen Lohikäärme
|
|
|
Alegría
Kohtuuastroilija
 
Viestejä: 70
|
 |
« Vastaus #54 : 28.12.2007 10:49:20 » |
|
Näyttäs olevan vettä ja tulta eniten..
Sammuttaako vesi tulen eli jos joudut ristiriitoihin niin pyritkö ajattelemaan asioita kuitenkin enemmän tunteella? Kyllä se ainakin mun kohdalla on niin että vesi sammuttaa tulen  Sen verran vahvasti olen tunneihminen et tunteet vie mennessään. En edes tietoisesti pyri ajattelemaan tunteella, vaan se tulee aika luonnollisena reaktiona.
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Au rapu Kuu skorpioni Asc jousimies
|
|
|
Sala-astroilija
Kohtuuastroilija
 
Viestejä: 65
|
 |
« Vastaus #55 : 30.12.2007 15:33:38 » |
|
Ilma:  ,  ,  Tuli:  ,  ,  ,  ,  ,  Vesi:  ,  ,  ,  Maa:  ,  , 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
Hannari
Kohtuuastroilija
 
Viestejä: 74
Gingerbread.
|
 |
« Vastaus #56 : 07.08.2009 16:34:06 » |
|
Vesi:  (  ),  (  ),  (  ) = 39.6% Ilma:  (  ),  (  ) = 44.0% Tuli:  (  ),  (  ) = 9.6% Maa:  (  ),  (  ),  (  ) = 6.7% Eniten vettä ja ilmaa siis. Jalat ei osaa olla maassa sitten lähes yhtään 
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 21.10.2009 10:41:02 kirjoittanut Lakritsimatto »
|
tallennettu
|
|
|
|
Hopealohikäärme
Kanta-astroilija
  
Viestejä: 362
Säh!
|
 |
« Vastaus #57 : 23.08.2009 15:14:41 » |
|
|
|
|
|
« Viimeksi muokattu: 23.08.2009 15:16:15 kirjoittanut Hopealohikäärme »
|
tallennettu
|
1.  14.8% (10. huone) 2.  13.8% (6. huone) 3.  11.6% (8. huone) 1.  14.4% (DC) 2.  13.5% 3.  11.5% (MC)
|
|
|
|
Ave^^
Vieras
|
 |
« Vastaus #58 : 25.08.2009 16:53:56 » |
|
Jep, mulla on tuon Pulleninkin rankkauksen mukaan huomattavan hallitsevana vesi. Fire: 96.6 / 15.4% Earth: 154.1 / 24.6% Air: 121.4 / 19.4% Water: 253.6 / 40.5% Muutenkin kun karttaa katsoo, jokaisessa vesimerkissä on tavaraa, ja loput on jousimiehessä ja kauriissa. Siis ilma puuttuu kokonaan. Jännä juttu että Pullen rankkaa ilman tuossa taulukossa ylemmäs kuin tulen, taitaa johtua siitä että merkurius ja uranus ovat keskitaivaallani. No, joka tapauksessa tunnen veden elementin hyvin omakseni. Välillä huomaan, että ehkä katson tätä maailmaa liikaa siltä kantilta. Ajattelen nimittäin, että loppujen lopuksi kaikki tässä maailmassa on lähtöisin tunteista. Kaikki. Ja kaikki on tunteita, kaikki reaktiot toisiin ihmisiin, intohimot, luominen. Voisi jotenkin avartaa näkökulmaani jos pystyisin omaksumaan myös sellaisen ilmamaisen, mentaalisen, tavan ajatella. Nimittäin tällä hetkellä ajattelen, että mitään sellaista, kuin mentaalinen, ei ole olemassa. Sillä kaiken pohjallahan ovat loppujen lopuksi ne tunteet! 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
sangviinikko
|
 |
« Vastaus #59 : 26.09.2009 08:46:55 » |
|
Kiistatta ilmaa on kartallani eiten Pullenin mukaan 36% Pullen rankkaa seuraavaksi tulen, peräti 27% kun taas Nikulan mukaan Maata on kartallani toiseksi eniten ilman jälkeen... (   ?) Nummela painottaa tiettyjä planeettoja ja akseleita. Yksi piste kullekin planeetalle, kuun yläsolmulle, nousevalle planeetalle (jos ei ole, niin  )sekä  :n ja  -merkin hallitsijalle. mutta 2 pistettä auringolle, kuulle,  ja  :lle. Yhteispistemäärä 20 ilma vie kirkkaasti voiton tälläkin laskutavalla. Eli ilma 11 pistettä tuli 3 pistettä maa 3 pistettä vesi 3 pistettä mistä tuo Nikula sitten repäisi tuon maan... 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
"Det finns en särskild plats i helvetet för kvinnor som inte hjälper varandra"
|
|
|
|