|
epona
Vieras
|
 |
« Vastaus #885 : 20.02.2009 13:01:37 » |
|
Olen onnellinen siitä, että sain kokea sen - vaikka se olikin hetkellistä. Olen onnellinen siitä, että hänen ja minun polut kohtasivat.
Olen kiitollinen siitä, mitä hän on minulle opettanut. Olen kiitollinen - yhä - elämälle.
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
Chandra
|
 |
« Vastaus #886 : 21.02.2009 11:43:49 » |
|
Nöyrän kiitollinen siitä kaikesta mitä minun eläämäni nyt kuuluu.Minulta ei puutu mitään.Kiitos! 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
eppana
|
 |
« Vastaus #887 : 21.02.2009 15:38:03 » |
|
Torstaina sattuneessa työtapaturmassa ei ehkä sittenkään käynyt pahasti. Vain vasemman käden/hartian lihakset ja hermot sai pahimman tällin. Jatko näyttää tuliko olkaniveleen vamma, mut niska on ok  Odotan päivää kun en tarvitse särkylääkkeitä tähänkään 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
"Optimisti pärjää helvetissäkin, pessimisti ei taivaassakaan"- vanha sanalasku.
|
|
|
|
Kotkansilmä
|
 |
« Vastaus #888 : 21.02.2009 17:34:08 » |
|
 Poikani toi minulle kylmää olutta, kiitos. 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Hetkiä, joita olen kanssanne, haluan unohtaa hetkeksi.
|
|
|
|
Tiigris
|
 |
« Vastaus #889 : 16.03.2009 16:40:00 » |
|
Siis olen TOSI iloinen saamastani positiivisesta palautteesta, mikä tuli ihan puun takaa...  Olen miettinyt että mitenkähän pärjään tuolla mielenterveyskuntoutujien kanssa, niin tänään itse pomo sanoi mulle että "turhaa sä sitä arviointia ressaat, sähän hoitaisit tän paikan yksinäänkin, niin rutiinilla se näyttää menevän!!  " ... Voi pojat!!!!  Ja kun sanoin että opettajani oli ollut huolissaan siitä että "*****, tuletkohan sinä kuulluksi työyhteisössä kun olet niin hiljainen ja rauhallinen" niin tää mun pomo repes ihan totaalisesti että se opettaja ei kyllä tunne mua näköjään ollenkaan....  Että tulen kyllä kuulluksi. Tässä taas huomaa miten eri kuvan annan itsestäni eri ihmisille. Opettaja kuvittelee että oon joku hissukka muumio, mutta se johtuu siitä että opettaja itse on niin hieno ja teoreettinen ihminen, että en oikeen tunne oloani mukavaks sen seurassa, enkä osaa puhua hänelle. Pitäskö mun sanoa sille että oot kyllä itse sellainen ihminen, kenelle on vaikea puhua, ja siksi olet saanut minusta hiljaisen käsityksen?? 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
tuonen joutsen
|
 |
« Vastaus #890 : 20.03.2009 21:29:29 » |
|
että tuli kirjoitettua taas pitkästa aikaa tänne...ja Elwynin näkökulmat opiskelusta poistivat opiskelujen venymisestä aiheutuvaa masennusta...tajusin taas kuinka hieno on se että SAA opiskella.... kyllä se siitä...pitää muistaa arvostaa sitä mitä on, joskus lähellä on kaikkea hyvää mutta sitä ei huomaa kun se on liian lähellä ja arkipäiväistä 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
Kotkansilmä
|
 |
« Vastaus #891 : 20.03.2009 21:40:47 » |
|
 Niin ja elämää, sitähän tämä kaikki kuitenkin on, ja vielä hyvin henkilökohtaista. Jonka helposti unohdamme, koska luulemme olevamme yksin kaikkia vastaan! Samassa virrassa sinnittelemme, HEI! 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Hetkiä, joita olen kanssanne, haluan unohtaa hetkeksi.
|
|
|
|
Lizzy
Vieras
|
 |
« Vastaus #892 : 20.03.2009 22:44:28 » |
|
Olen onnellinen siitä, että minulla on kuitenkin tahtoa ja kärsivällisyyttä viedä asiat loppuun, vaikka välillä tökkisi niin pahasti, että usko menee.
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
tuonen joutsen
|
 |
« Vastaus #893 : 20.03.2009 22:45:26 » |
|
Kotkikselle...
veit sanat Puustani...
juuri tuota mietin taas tänään, sitä ollaan kuitenkin yhteydessä toisiimme täällä kaikki. joillakin on vaa taipumus joskus eristyä, mun pitää joskus muistaa pakottaa itseni siitä, kenties itse luodusta erillisyyden norsunluutornista ulos....
elämää...ja sitä ei pakoon pääse. ja hyvä niin...
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
Kotkansilmä
|
 |
« Vastaus #894 : 21.03.2009 00:08:07 » |
|
 No tuohon vedoten, voinen kertoa oman kokemukseni. Kohtasin tänään ihmisen, jolla noin ulkoisesti kaikki ei ollut ihan hyvin, juurikaan mittarilla mitaten. Ja kuitenkin ohittaessani hänet tunsin meidän olevan jotenkin samasta lähteestä peräisin. 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
Hetkiä, joita olen kanssanne, haluan unohtaa hetkeksi.
|
|
|
|
eppana
|
 |
« Vastaus #895 : 21.03.2009 11:22:58 » |
|
Biljardi-ilta isolla porukalla 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
"Optimisti pärjää helvetissäkin, pessimisti ei taivaassakaan"- vanha sanalasku.
|
|
|
|
Corvus Leonis
|
 |
« Vastaus #896 : 22.03.2009 08:35:48 » |
|
Mulle pidettiin ravintolajuhlat, oli ravunsaksia ja muita meren herkkuja.
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
He|mi^
|
 |
« Vastaus #897 : 26.04.2009 16:22:39 » |
|
koska tulee kevät
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|
maarita
|
 |
« Vastaus #898 : 26.04.2009 17:50:12 » |
|
Koska aurinko lämmittää mukavasti 
|
|
|
|
|
tallennettu
|
*Aurinko, Venus ja Neptunus Neitsyt *Nouseva Vaaka *Kuu, Saturnus ja Uranus Härkä *Merkurius, Pluto ja Ceres Leijona *Mars Kauris *Jupiter Oinas *Chiron Rapu
*Maya, Sininen Magneettinen Kotka *Kiinalainen Jänis
|
|
|
Emisa
Kohtuuastroilija
 
Viestejä: 96
|
 |
« Vastaus #899 : 27.04.2009 09:01:12 » |
|
kuulin hyviä uutisia ja toiveen tunne vahvistuu...
|
|
|
|
|
tallennettu
|
|
|
|
|