Sivuja: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 73
  Tulostusversio  
Kirjoittaja Aihe: Paluu karttojen tulkinta  (Luettu 1373575 kertaa)
0 jäsentä ja 3 vierasta katselee tätä aihetta.
noname
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 179


Profiili
« Vastaus #540 : 16.05.2009 14:53:28 »

Menee taas tällaiseksi yksittäisen yksityiskohdan kyselyksi, mutta kysyn silti  Smiley

Mitä  pluto  aspect_con DC kuunpaluukartalla voisi teidän mielestänne tarkoittaa?

samalla kuunpaluukartalla:

kuu aspect_opp pluto


tallennettu
noname
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 179


Profiili
« Vastaus #541 : 19.05.2009 11:21:39 »

Oisko jotain mullistavaa/puhdistavaa joko parisuhteessa tai sosiaalisissa suhteissa kun seiskahuoneeseen siirtyy?

Paitsi että minähän en olekaan kuunpaluukarttoja ees tutkinut.  buck2

Kiitos  Smiley

niin, jotain plutonista?  Wink Täytyypä palata asiaan ja jakaa kokemus kanssanne, jos ja kun tämäkin kuu_kausi on ohi Smiley jos olen vielä hengissä ja järjissäni  Cheesy
tallennettu
ivir
Satunnainen astroilija
*
Viestejä: 31



Profiili
« Vastaus #542 : 23.05.2009 20:15:05 »

Mitähän auringonpaluukartalla mahtaisi tarkoittaa saturnuksen oppositio uranukselle, saturnus sijaitsee 10.huoneessa neitsyessa ja on ainut planeetta lähelläkään MC:ta ja uranus sijaitsee neloshuoneessa kaloissa..

Olen siis juuri hakenut uutta työpaikkaa, joka olisi vakituinen työ kun taas nykyinen on määräaikainen. Eli tarkoittaisiko saturnus 10. huoneessa vaikeuksia työn saannissa VAI vakiintumista eli toisin sanoen vakituisen työpaikan saantia? Uranuksen oppositio saturnukselle voisi kenties tarkoittaa odottamattomia vaikeuksia työelämässä vaiko uusia mahdollisuuksia? Miten päin näitä tulkitsisi?

Lisäksi AP-kartallani aurinko, chiron, neptunus ja onnenpiste tekevät oppositiota MC:lle, lisää vaikeuksia työelämään?

Kaiken huipuksi kuunpaluukarttani on tällä hetkellä lähes samanlainen kuin tämän vuoden auringonpaluukarttani eli auringonpaluukartalla olevat asiat ovat ikäänkuin huipentumassa...

Huh, kuinkahan käy...  Cheesy
tallennettu
Emelia
Moderaattori
Astroholisti
*****
Viestejä: 1760



Profiili WWW
« Vastaus #543 : 25.05.2009 11:30:41 »

Hei, Evea!!
Minulla ei ole kokemusta solar fire -ohjelmasta, mutta kun teen karttoja www. astro.comin kautta en kikkaile mitenkään erityisesti kellonaikojen kanssa.
Täytän syntymätiedot ja muut tiedot aivan normaalisti ja kartan tuloksessa on huomioitu mahdolliset kesäajat ym. kyllä.

Eli uskoakseni jos syntymätiedot ovat ok, on paluu -karttakin ok. Auringon sijainnin pitäisi pysyä paikoillaan, mutta kaikki muu voi kyllä muuttua ja näyttää hyvinkin erilaiselta.  Cool

Jään viikonloppuna lomalle, jolloin toivottavasti ehdin hieman paremmin taas perehtyä näihinkin asioihin. Ja Merkuriuskin lopettaa peruuttamisen, eikä ole jatkuvia ongelmia netin kanssa.

Aurinkoista viikkoa kaikille!!  coolsmiley
tallennettu

Norna
Vieras
« Vastaus #544 : 25.05.2009 13:45:15 »

 Huomasin että AP-kartan  keskitaivas on  aspect_opp nataalin keskitaivas.
 AP  keskitaivas on myös yhtymässä nataalin  uranus...
  Onko mitään hajua mitä tällainen voisi merkitä työelämässä?
tallennettu
Emelia
Moderaattori
Astroholisti
*****
Viestejä: 1760



Profiili WWW
« Vastaus #545 : 30.06.2009 17:42:57 »

Hei, Esmiralda!!

Neptunus ja Jupiter ovat sen verran ulkona olevia, ettei niiden välistä aspektia ainakaan Mary Fortier Shea "noteeraa", mutta erikseen tulkittuna 3. huoneessa Jupiter näyttäisi saavan ihmisen juoksentelemaan ympäriinsä ja päivittäisten asioiden hoitoa olisi vähän liiaksikin asti. Uusia asioita, nopeata tiedon virtaa - aloitatko uuden harrastuksen, opiskelun tms. - sillä Neptunus 3. huoneessa puolestaan merkitsee kaikenlaisen, myös intuitiivisen ja korkeamman, tiedon varauksetonta vastaanottamista. Toisaalta, kun tietoa vastaaotetaan sen enempää harkitsematta tai arvioimatta, on vaarana olla "ihan pihalla", ja päätösten tekeminen voi olla vaikeaa.

Ehkä uppoudut sellaisiin asioihin, että "tässä ja nyt" elämä ja eläminen uhkaa unohtua..?  Wink

Marsin ja Venuksen välinen aspekti voi joko merkitä tiivistä yhteistä ponnistelua tai panostusta johonkin yhteiseen juttuun.. esimerkiksi pariskuntana voitte sisustaa yhteisen kotinne aivan uusiksi, kumpikin panostaen samaan juttuun oman osaamisensa ja omien lahjojensa puitteissa, toinen toistanne tukien, tai sitten toisessa ääripäässä riitoja saattaa syntyä rahasta ... intohimoa ja vetovoimaa ei varmasti tule puuttumaan..

Mars 7. huoneessa on kaksiteräinen miekka.. se aiheuttaa joko sen että toinen ihminen saa sinut toimimaan antaen sinulle voimia ja energiaa tai toisaalta että tuo toinen ihminen saa sinut ärsyyntymään ja kiukustumaan lähes päivittäin. -Omalla kartallani tuo asetelma oli pari vuotta sitten ja silloin eräs erittäin temperamenttinen Oinas (Mars) ihminen työpaikallani tuppasi ärsyyntymään minuun ja minä häneen...  Grin

Mutta Venus 7. huoneessa yhtymässä Marsiin kääntänee tuon teeman myönteiseksi, sillä Venukselle on tärkeää tässä asemassa olla yhtedessä toisten kanssa myönteisesti, erityisesti kumppanin toiveita ja vaatimuksia noudattaen ja haluten tyydttää. Negatiivisesti tämä voi mennä liian pitkälle, jolloin yksilöllisyytesi tukahtuu puolison halujen korostuessa vahvempina ja rajoittaen sinun vapauttasi ja uuvuttaen turhaan.
tallennettu

Emelia
Moderaattori
Astroholisti
*****
Viestejä: 1760



Profiili WWW
« Vastaus #546 : 30.06.2009 17:56:07 »

Huomasin että AP-kartan  keskitaivas on  aspect_opp nataalin keskitaivas.
 AP  keskitaivas on myös yhtymässä nataalin  uranus...
  Onko mitään hajua mitä tällainen voisi merkitä työelämässä?

Vuosi on AINA MERKITTÄVÄ  kun Akselit ovat samoissa asteissa AP - ja radix -kartoilla..  keskitaivas on AP -kartalla  askendentti jälkeen seuraavaksi tärkein kulmahuoneista, joten aivan varmasti tulet kokemaan nopeita edistysaskelia joko uralla tai muuten vain elämäsi päämäärien ja tulevaisuutesi tavoitteiden alueella. Kun siellä on vielä AP -Uranus se merkitsee, että muutoksia ammatillisessa tilanteessa on odotettavissa. Tyytymättömyys työolosuhteisiin tai esimieheen voi saada sinut tekemään suuria muutoksia, mutta millaisia ja mihin suuntaan onkin eri asia. Ehkä ryhdyt yksityisyrittäjäksi? Halu toimia itsenäisesti on keskeistä. -Mikäli et ole työelämässä, saatat muuttaa muuten elämäsi suuntaa, et niinkään nopeasti asioista päättäen ja helposti, sillä nyt on taipumusta olla epävakaa ja tilanteet ovat järkkyviä.
tallennettu

Norna
Vieras
« Vastaus #547 : 30.06.2009 21:00:38 »

 Kiitos Emelia! Ihan tuon mukaan tässä on kyllä edetty, tahto on kova ja Minä Itte, vielä kun saisi edistyttyä johonkin suuntaan  Smiley
tallennettu
^^Queen Nefertiti^^
Astroholisti
*****
Viestejä: 10335


au, kuu jousimies / asc vaaka नमस्ते ‏الله‎ ॐ


Profiili
« Vastaus #548 : 28.07.2009 19:52:26 »

ap karttani muuttuu noin kuukauden kuluttua. miten olen nyt niin erilainen kuin edellisen ap kartan alkaessa? mielestäni olen aika samanlainen, jos siis planeettojen ja kausien pitäisi opettaa jotain. no ehkä opin vielä fiksummaksi bisneksissä, ja toisaalta hullutussuhde on takana (en tunne oikein mitään tyyppiä kohtaan + anteeksianto tapahtui toisen kanssa). nyt kun kartta keskittyy 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12 huoneisiin "pitäisi" käsitellä minää, olla varoja (kuten on) mutta huom. työn huoneet tyhjiä, jännä sikäli etten korostakaan perustyötä vaan vain muita bisneksiä. vaan missä se näkyy kartalla? ei missään. sitten taas mitähän saturnus ysissä meinaa? tjaa.. ja  venus 12
« Viimeksi muokattu: 28.07.2009 20:17:59 kirjoittanut #Gulveig# » tallennettu

You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
marix
Astro-nauttija
****
Viestejä: 816



Profiili
« Vastaus #549 : 06.08.2009 13:04:18 »

Mun miehellä on tänään synttärit.
tallennettu

aurinko , jupiter , uranus ja neptunus jousimiehessä
merkurius kauriissa
kuu vesimiehessä
askendentti ja mars vaa'assa
venus , pluto ja saturnus skorpionissa
Vinkuiita
Satunnainen astroilija
*
Viestejä: 18


Profiili
« Vastaus #550 : 06.08.2009 19:12:20 »

Hei!
Nyt loppui mun eväät ap kartan tulkitsemiseen.  Angry 
Kysynkin fiksummilta, että miten mahdollisesti saan
kanavoitua energiat oikeaan suuntaan ja pystyn hyödyntämään
sitä energiaa.
Ja onko tarkoitus, että en pystykään tekemään mitään
vaan kosmiset energiat vie mukanaan... Tongue
Olen syntynyt treella 5.9.1965 klo 23.50
Vingun taas kunhan kerkiän!
tallennettu
Norna
Vieras
« Vastaus #551 : 11.08.2009 09:25:41 »

 Nonni, selkishän sitten se Uranuksen ja  keskitaivas kohtaaminen, nimittäin lähdin opiskelemaan. Uranustyylisesti parin viikon varoitusajalla, alaa jota olen hieman sisälläni hautonut mutten uskaltanut ottaa askelta. Nyt siltä vaan tuntui Grin. Jee hyvä Urkki, nyt vaan pitäisi pitää tasainen ja vakaa suunta eikä antaa Urkin puuhastella enään.  Smiley
tallennettu
marix
Astro-nauttija
****
Viestejä: 816



Profiili
« Vastaus #552 : 13.08.2009 21:10:07 »

Oisko joku kyenny katteleen tosta mun miehen kartasta, että sattusko meillä olemaan vaikka muuttoa lähiaikoina vireillä? Tai joku vois kertoa, mitkä asiat sellasesta vois vihjata, että voisin katella myös omaa karttaani.. Kuultiin tänään yks loistava idea, mutta pitäs ehkä saaha vielä toiset ihmiset siihen juttuun mukaan..
tallennettu

aurinko , jupiter , uranus ja neptunus jousimiehessä
merkurius kauriissa
kuu vesimiehessä
askendentti ja mars vaa'assa
venus , pluto ja saturnus skorpionissa
eppana
Astroholisti
*****
Viestejä: 1235



Profiili
« Vastaus #553 : 18.08.2009 09:28:06 »

Täällä on kanssa MC ja IC vaihtanut toistensa kanssa paikkoja.
Suunnattoman hassua huomata, että "vanha" Mc vaaka diblomaatti,joka haki kaikille sopivaa ratkaisua, että saatiin hommat tehtyä onkin nyt  oinas ja vähemmän diblomaatti..Lisäksi  askendentti leijona saa mut näköjään sanomaan sellasia asioita pomo(i)lle,joita en ennen todellakaan olis laukonu  Tongue :Smiley Grin
Ap kartalla ruuhka kasautunut 7 ja varsinkin 9 huoneisiin.
tallennettu

"Optimisti pärjää helvetissäkin, pessimisti ei taivaassakaan"- vanha sanalasku.
kimo
Kanta-astroilija
***
Viestejä: 583



Profiili
« Vastaus #554 : 18.08.2009 14:11:21 »

 
Täällä on kanssa MC ja IC vaihtanut toistensa kanssa paikkoja.
Suunnattoman hassua huomata, että "vanha" Mc vaaka diblomaatti,joka haki kaikille sopivaa ratkaisua, että saatiin hommat tehtyä onkin nyt  oinas ja vähemmän diblomaatti..Lisäksi  askendentti leijona saa mut näköjään sanomaan sellasia asioita pomo(i)lle,joita en ennen todellakaan olis laukonu  Tongue :Smiley Grin
Ap kartalla ruuhka kasautunut 7 ja varsinkin 9 huoneisiin.

Hei Eppana,
mulla on ihan samat kuviot tulossa ens vuoden ap-kartalla, alkaa vaikuttamaan kuukauden päästä!
Kerro lisää kuulumisia, niin saan lisävinkkejä mitä tuleman pitää!
tallennettu
Sivuja: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 73
  Tulostusversio  
 
Siirry: