Sivuja: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 76
  Tulostusversio  
Kirjoittaja Aihe: Kivien tarinoita!  (Luettu 1082014 kertaa)
0 jäsentä ja 4 vierasta katselee tätä aihetta.
Michaela-
Satunnainen astroilija
*
Viestejä: 9



Profiili
« Vastaus #585 : 16.09.2009 12:55:24 »

 laugh osuin aika hyvin. Kiitos kovasti, tuossapa minulle miettimistä, suuresti. Kehtaako kysellä vielä myöhemmin mitä jokin tarkoittaa jos en itse yrityksestä huolimatta ymmärrä?
tallennettu

Don´t ask me, I only use my brain to keep my ears apart
nikki
Astroholisti
*****
Viestejä: 6697


Profiili WWW
« Vastaus #586 : 16.09.2009 13:33:57 »

Heittäsitkö Kide kivellä päähän, aurinko-kultaani ahistetaan.
tallennettu
wenkula
Satunnainen astroilija
*
Viestejä: 31



Profiili
« Vastaus #587 : 17.09.2009 13:07:57 »

Kiitos paljon Kide  smitten
tallennettu

Minut ympäröin tyhjyydellä jotta voisin nähdä
Jotta oppisin itse mitä tunnen
Ja tietäisin sen
Nyt on mentävä yksin
Kulkee pitää ilman varjoo
Osan jäätävä taakse jotta toinen voi loppuun löytää
*Kide*
Astroholisti
*****
Viestejä: 2383


oinas, asc jousimies


Profiili
« Vastaus #588 : 18.09.2009 08:18:27 »

Michaela- , toki saa kysellä uudemmankin ja varsinkin jos ihan höpöi olen kirjotellu. Se on sitten taas ihan oma juttu, tuleeko vastauksesta yhtään sen selvempää. Joskus kun on hyvä vain antaa mennä ja ehkä jälkeenpäin huomaa, että "hitsi, tästähän siinä oli kysymys". Eli kyseessä on asia joka on sinun pakko saada kokemuspohjaasi kaikesta huolimatta  Wink

Nikki -ei kiviä saa heitellä  police Ainakaan päähän, pois sellainen brutaliuus minusta... kiviä sattuu!
 2funny 2funny 2funny 2funny
tallennettu
*Kide*
Astroholisti
*****
Viestejä: 2383


oinas, asc jousimies


Profiili
« Vastaus #589 : 18.09.2009 08:30:17 »

Nikki  smitten
Purpuriitti, tuo suht pehmeä ja hauras kivi, erikoisen värinen, josta nikin kielii. Todella harvoin läpinäkuultavana! Tämä erikoinen kivi tuo sieluun ja mieleen järjestyksen, se putsaa ne tomuista ja muista harmaista tai vanhoista "jämistä". Uudet tuulet saa tilaa ja jokin /jotkin ajatuksen sen siipien alle. Se on hyvä tuuli ja kantaa kauas, onnistuneesti eteenpäin.
Tarottina tämä edustaa keisari, eli hyvin maskuliininen energia lataus on ilmassa, josta voi aavistella hommien rivakasta aktiivista tapahtumisesta, jossa risut ja männynkävyt hyppi edestäsi pois kirkuen. Tässä on kompastuskivenäsi voimaantuminen sen ihastuttavan voimasta vuoksi vain, joka syö sinut sisältä. Eli kanavoithan energiasi huolella, hyvään ja muitakin hyödyttäviin projekteihin, JA pidät huolen omasta levosta /hyvinvoinnista. Kone tarvitsee oikeanlaista polttoainetta ja taukoja, huollosta puhumattakaan!
 angel
tallennettu
rubiinitar
Kanta-astroilija
***
Viestejä: 441


Profiili
« Vastaus #590 : 18.09.2009 09:02:47 »

Ave,
olisikohan tämän soturin hematiitti (punamullalla aitat ma maalasin...) muuttunut taiston edetessä vähemmän veriseksi?
Grazie.
tallennettu
nikki
Astroholisti
*****
Viestejä: 6697


Profiili WWW
« Vastaus #591 : 18.09.2009 13:55:34 »

kiitos,
sinähän heititkin sitten pehmeellä kivellä tätä peruskalliota ( kuu :leijona:ni saabisesti).
Sopii hyvin ja vahvistaa muualtakin tulevia viestejä.
Riimukin oli Uruz.Vanhat raamit käyvät ahtaaksi.
Ja  mars enrgiakin astrologisesti.
Patriarkka,keisari,ap  mars jousimies.
Pitäsköhän sille hommata uudet vaatteet?? Grin
tallennettu
Rakkauden enkeli
Vieras
« Vastaus #592 : 19.09.2009 19:29:54 »

Nyt tartteis kiveltä viestiä...  Undecided
tallennettu
Riitta
Astroholisti
*****
Viestejä: 2893



Profiili
« Vastaus #593 : 21.09.2009 18:43:38 »

Minakin tassa ihmettelen itseani kun aikaisemmin en ole pitanyt turkoosikoruista ja viimeviikolla menin ja ostin kaksi turkoosikorua kerralla ja rannerenkaassa on hyvin isot aidot kivet-mikas nyt on jutun nimi?
tallennettu
*Kide*
Astroholisti
*****
Viestejä: 2383


oinas, asc jousimies


Profiili
« Vastaus #594 : 22.09.2009 10:28:37 »

Rubiinitar  smitten
Jaa´a... oisko hematiitti jalostunut ja miedontunut maailma melskeessä ja saavuttanut jalon asteen... väri kyllä pysyy kuin se punamulta maali  Wink

Vaaleanpunainen turmaliini nousi sinulle  smitten Kovempi on kuin hematiitti, mutta Fe antaa sävyn kummallekkin. Sama kidemuoto, vaikka hematiisissa pyöristyneenä. Siinä missä hematiitti on kuituinen ja pyöreä, turmaliini hauras ja terävä. Vaaleanpunainen turmaliini eli Rubelliitti on rubiininpunaisena kaikista arvokkainta ja harvinaisinta!
Vaaleanpunainen turmalliini aukaisee sydämen kammiot ja antaa uudenlaisen rakkauden ja elämänvoiman täyttää sen. Se poistaa vanhoista taisteluvammoista kovuuden ja pehmentää ne, se opettaa myös antamaan anteeksi ja vastaanottamaan anteeksi pyyntöjä. Kun sydän saa uuden sävyn, se alkaa hohtamaaan sitä... tällöin se samalla kutsuu luokseen samalla taajuudella kulkevia sydämiä ja ihmisiä.
Tarottina tämä edustaa sauvojen 10., eli vaikka taivas tuntuisi olevan täynnä roikkuvia harmaita pilviä ja kaapissa luurangot pitää pirskeitä, kun yrität levätä. Siirrä katse horisonttiin, näet sen aavistuksen kultareúnaisista pilvistä ja aamunkajosta. Sano luurangoille, että tulevat juhlimaan kanssasi, kun olet levännyt. Nyt saavat luvan olla hiljaa!
Tärkeintä maailmassa on rakkaus ja varsinkin itsensä rakastaminen tietyllä tasolla. Kaikki onnistuu ja selviää, kun itsestään välittää, kuuntelee kehon viestejä ja antaa sille sen minkä se kaipaa. Sinulla on nyt suuri riski kerätä stressiä jostakin mukaasi... rapista ne pienetkin hippuset heti pois olkapäältä ja unohda!
 angel
tallennettu
*Kide*
Astroholisti
*****
Viestejä: 2383


oinas, asc jousimies


Profiili
« Vastaus #595 : 22.09.2009 10:41:06 »

Rakkauden Valo  smitten
Mistä moinen kulmien kurtistus...

No, joopas... savukvartsi nousi, tämä kivi on plutomainen ankkuri  Wink
Se antaa tunteen juurista, vakautta ja fyysistä voimaa jaksaa muutokset. Käytännöntasolla se pistää tarttumaan haasteisiin ja toisaalta irroittamaan kuluneista asioista. Häntäluulla kivi hoitaa peruschakraa ja ihmiskehon luonnollisista tarpeista ja niiden hoitumisista. Energeettiseen kehoon tämä vaikuttaa putsaavasti, purkamalla siihen mähnäytyneitä negaatioita... kuin ikkunanpesu, kärpäsen kakat saa kyytiä  Cheesy ja tuloksena on kirkas ja loistava aura.
Tarottina tämä edustaa miekkojen 10., eli sinulla saattaa olla menossa "päivitykset". Eli tarkoitan tällä, että aika ajoin ihmisillä on pysähtyneisyyden tai vauhtisokeuden siivittämiä kausia. Ne kun tajuaa ennen kuin uupumus saapuu, olet jo niskan päällä. Pysähtyneisyys kertoo jonkin asian muuttuneen kiveksi rattaissa ja sen poiston tarvetta. Vauhtisokeus taas oman kehon viestien vaientamisesta. Palaa perusasioihin ja pyri löytämään niistä se ainoa oikea onni ja rakkaus...
 angel
tallennettu
*Kide*
Astroholisti
*****
Viestejä: 2383


oinas, asc jousimies


Profiili
« Vastaus #596 : 22.09.2009 10:47:35 »

Diamond  smitten
Turkoosi on kuun, venuksen ja kuunsolmujen alainen kivi. Se rauhoittaa, viilentää ja aukaisee kurkkuchakraa. Hankalissa äiti-lapsi suhteissa ja pariskuntien mykkäkoulun lopettajana se toimii, kuin avain ja lahjaksi saatuna se suojelee parhaiten. Itselle ostettuna turkoosin, kun lämmittää käsien välissä lämpöiseksi ja ankkuroi sen itseensä saa saman vaikutuksen aikaan. Tämä on pyhä kivi, varsinkin intiaaneille. Turkoosi tuo myös pelionnea vilpittömälle, rehelliselle ihmiselle, jolle antamisenilo on tuttu tunne.

Onko rannerenkaasi oikeassa vai vasemmassa kädessä? Onko olosi nyt kuuma jollakin tapaa ja kaipaat viilennystä? Mitä taivaallasi tapahtuu?
 angel
tallennettu
Riitta
Astroholisti
*****
Viestejä: 2893



Profiili
« Vastaus #597 : 22.09.2009 22:25:22 »

Pidan sita vasemmassa kadessa kun olen vasuri ja sopii hyvin uuden kellon kanssa ja taivaalla vasta sita tapahtuu: uranus  aspect_con  aurinko  uranus  aspect_con jupiter  jupiter  aspect_sex saturnus ja lisaksi on juuri tulossa  uranus  aspect_tri uranus...jotta  uranus:sta riittaa ja olen huomannut viime paivina olevani kiireisempi kun koskaan-tyoasiat muuttuu ja kotona muuttuu paljon asioita...ja lisaksi energiaa riittaa saamaan tahtoni lapi!
Minulla on aika kuuma...pelionnea-taytyypa kokeilla  smitten
tallennettu
Riitta
Astroholisti
*****
Viestejä: 2893



Profiili
« Vastaus #598 : 23.09.2009 19:59:15 »

Hoh, viimeyona halkesi yksi yhdeksasta kivesta kahtia ja nyt on vaan 8 kivea jaljella-onpa kummaa!!!!
En tietysti nuku sen kanssa-kivet ovat liian isoja ja aamulla oli yllatys-yhdessa kivessa kylla oli viilu, mutta en ajatellut etta noin kavisi!!!
tallennettu
*Kide*
Astroholisti
*****
Viestejä: 2383


oinas, asc jousimies


Profiili
« Vastaus #599 : 24.09.2009 19:01:10 »

Pistän sinulle yv.n Diamond.
tallennettu
Sivuja: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 76
  Tulostusversio  
 
Siirry: