Sivuja: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 137
  Tulostusversio  
Kirjoittaja Aihe: massakaukoparannus  (Luettu 1181202 kertaa)
0 jäsentä ja 2 vierasta katselee tätä aihetta.
Riitta
Astroholisti
*****
Viestejä: 2893



Profiili
« Vastaus #270 : 28.12.2009 10:07:55 »

Kiitos vain terapiasta, joka oli tarpeen.
Hengelliset lahjat jotka sain ilman odottamista:
Kuolleen meren aurinkokylpy=suola puhdistaa
Hyva meditaatio uuden rakkaan ystavan avulla, reikihoito ja vyohyketerapiaa oli viimeinen lahja mieheltani.
Nyt on taas energiaa vaikka mihin!!!
tallennettu
mirka222
Vieras
« Vastaus #271 : 28.12.2009 16:31:05 »

Mulla on/oli siis ollut 3 viikkoa jo todella paha ripuli ja vatsanväänteet..Oon menossa 7.1 tähystykseen..Jouluaaton ja joulupäivän pystyin syömään kinkkua, poroa kalkkunaa ja laatikoita eikä niistä tullut mitään oireita..Vessassakaan ei tarvinnut käydä kuin kerran "normaalisti"..Tuota ennen olin syönyt tyyliin keittoja ja mandariineja..Tapanin päivänä mulla tuli töissä pahoja väänteitä mutta ei ripulia...Sen jälkeen olo on ollut helpottunut, lähes normaali :Smiley En melkein uskalla sanoa edes ääneen, ettei "pöpö" tule takaisin/ tai tämä ole vain mitään kuvitelmaa...Lääkäri sanoi, että jos olo helpottaa, tähystys voidaan perua...Katsotaan, mitä eteen tulee angel..En muuten mitenkään erityisesti keskittynyt "parannukseen", koska olimme aaton ja joulupäivän vierailla mutta pidin kyllä hyvin mielessä, että olen apua pyytänyt...


KIITOS siis avusta smitten
tallennettu
valoveli
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 87


Rakkaus on suurin!


Profiili
« Vastaus #272 : 29.12.2009 15:31:24 »

Kiitos!
Apua tullut polviongelmiin ja aivoverenkiertoon.

Mukana ollaan myös ensi kerralla kaikki kolme.

t: valoveli
tallennettu

Aurinko kaksoset, nouseva leijona, kuu kaksoset, merkurius kaksoset. aurinko+kuu+ merkurius 11.huone, metalli-rotta, valkoinen spektrinen peili
^^Queen Nefertiti^^
Astroholisti
*****
Viestejä: 10578


au, kuu jousimies / asc vaaka नमस्ते ‏الله‎ ॐ


Profiili
« Vastaus #273 : 29.12.2009 19:07:17 »

terve

en ole huomannut mitään viime energialähetyksissä.. noina päivinä sis 21-24.12, mutta voit jatkaa tännepäin.. ei ole mitään sairautta, sellaista yleistä nopean muutostahdin tuomaa pientä väsyä.. kiitos..
tallennettu

You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
Ippuska
Astroholisti
*****
Viestejä: 5043


4ever


Profiili
« Vastaus #274 : 29.12.2009 20:03:39 »

Lainaus
"Ai niin, jouluaaton hoito meni hässäkässä kokolailla ohi.  Joulupäivänä sain "virtauksen" kiinni. Energiavirta oli aistittavissa kämmenien lämpenemisenä ja rennon rauhallisena tunteena. Mutta ei kuitenkaan niin selkeä, kuin eka kerralla. Iso kiitos joka tapauksessa lähettäjälle. Ensi kerralla tulen mieluusti mukaan. Erittäin mielenkiintoinen kokemus. Ottu"

tallennettu

Ophiuchus

Trooppisesti:
 aurinko jousimies , kuu leijona , askendentti vesimies

Sideerisesti:
 aurinko skorpioni , kuu leijona , askendentti kauris

Maya: Sininen Kosminen Yö
Asteria
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 50


Aalloillakin on kasvot


Profiili
« Vastaus #275 : 29.12.2009 20:10:34 »

Täällä ei tarvitse muuta, kun ajatus vain häivähtää Hevosmiehen suuntaan ja heti alkaa tapahtua energiatasolla erityisesti ylächakroissa. Hienot energiat! Lämpimät kiitokset!
 smitten
tallennettu

Mitä enemmän tutkin fysiikkaa, sitä enemmän tunnen vetoa metafysiikkaan. -Albert Einstein.
Ratkaisu
Astroholisti
*****
Viestejä: 1283



Profiili
« Vastaus #276 : 30.12.2009 03:37:33 »

Voisin tulla mukaan ensi kerralla =) Ja toivoisin myös energioita lapsuuden ystävälle, jolla on tällä hetkellä erittäin vaikeaa.
tallennettu

askendentti jousimies
 aurinko neitsyt
 kuu harka
 mars oinas
 venus rapu
 merkurius vaaka
aviomies
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 91



Profiili
« Vastaus #277 : 31.12.2009 09:49:03 »

hei! Minäkin haluaisin olla seuraavallakin kerralla mukana kun jalat ei tunnu paranevan Sad
tunsin kyllä sellaista pientä huimausta mutta hyvää oloa viimeksi.kiitos.
ja hyvää uutta vuotta 2010 kaikille foorumilaisille Smiley Smiley Smiley
tallennettu
hevosmies
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 217



Profiili
« Vastaus #278 : 06.01.2010 11:48:59 »

Hei taas!

Kiitoksia palautteista, on todella mukavaa lukea niitä ja kuulla että perille menee. Haluan jakaa kanssanne yhden palautteen USA:sta:

  The last one on Christmas day  was incredible.  In each case my sense of smell is  heightened wonderfully.  In fact I think all my senses.  But on that day my right hand flew off my lap in  such a strange way.  I felt it was the most powerful experience yet.  Again, I am so grateful.
 
And yes you have changed my life and I am so happy for it.  I was and have been for a long time drinking far too much.  Dangerously at times.  I wanted to stop this winter break or begin to see how and your healing has totally stopped my drinking by blasting me away from the entire feeling of emptyness which was why I was drinking.  Emotional emptyness but also in my cells of my body.  Both have changed and so I feel I owe you my life.

Arvannette että tuntuu hyvältä. Tämä henkilö on vanha tuttu, johon en ollut yhteydessä 16 vuoteen. Kesällä "tunsin" hänet ja syksyllä etsin meiliosoitteen. Sitten kerroin olevani healer ja hän pyysi kokeilemaan itseensä. Ja tässä palaute. Wow!

Anteeksi teille kelle en ole vastannut yksityisesti, en vain ole kovasti kirjoittelevaa tyyppiä. Tämä foorumi on ensimmäinen ja ainoa paikka mihin kirjoitan netissä ja tämänkin aloitin vasta syksyllä.

Hienoa että Kaarina N on aloittanut myös joukkoparantamisen. Tästähän voisi tulla foorumi monelle muullekin hyväntekijälle! Onko muita kyvykkäitä? Topic auki ja jengi kuntoon!

Seuraava lähetys on helmikuun alussa, ilmoitan tarkat ajat myöhemmin.
tallennettu

Älä palvo ketään. Paitsi omaa Sisintäsi.
hevosmies
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 217



Profiili
« Vastaus #279 : 12.01.2010 19:51:30 »

Hei taas!
löysi just linkin energiahoitotutkimukseen: (Veteraaniurheilijan blogi / Christer Sundqvist, 2009) ja siellä klikkasin huuhaa-hakusanaa. Kopioin tähän hänen suomennoksensa ja linkin:

Järjestelmällisessä kehon energiakenttiä koskevassa kirjallisuuskatsauksessa perehdyttiin 66 kliiniseen tutkimukseen. Tutkijat korostavat, että selvitykseen liittyy paljon puutteita, jotka johtuvat siitä, että tämä tutkimusala on niin tuiki tuntematon. Jotain sentään saatiin selville.

Tutkimukset olivat laadultaan keskitasoa. Löytyi esimerkiksi vahvaa näyttöä sen puolesta, että hoitomuodot vähentävät kipupotilaiden kokemaa subjektiivista kipua. Hoito vähentää kivun voimakkuutta, mutta ei poista sitä kokonaan. Tosin erityisen tarkoissa sairaalatutkimuksissa (syöpäpotilaita) kivunlievityksen teho jäi kohtalaiseksi. Kiistanalaista oli vaihtoehtoisen hoidon vaikutus syöpäpotilaan väsymykseen ja elämänlaatuun. Myöskin hoidon pitkäaikaisvaikutukset ovat hämärän peitossa.

Hoitojen vaikutuksesta kaivataan lisää tarkempia ja laadukkaita tutkimuksia.

Lähde: Jain S, Mills PJ. Biofield Therapies: Helpful or Full of Hype? A Best Evidence Synthesis. Int J Behav Med, 24.10.2009 [julkaistu sähköisenä ennen painoon menemistä]

tallennettu

Älä palvo ketään. Paitsi omaa Sisintäsi.
Ulkopuolinen
Kanta-astroilija
***
Viestejä: 738


Profiili
« Vastaus #280 : 12.01.2010 23:53:34 »

Aah olet löytänyt Christerin, aikoinaan varsin mielenkiintoiset keskustelut kävin ko. miehen kanssa. Pitääkin varmaan käydä kurkkaamassa. Siinä viisas mies.

Syöpäpotilaista tuli mieleen äitini. Hän sai kerran reikiä syöpäänsä. Se tehosi äärimmäisen hyvin, äidin väri palasi harmahtavasta normaaliin, hänen kuntonsa nousi ja vointi koheni huomattavasti pariksi päiväksi. Mutta reikihoitaja sai käsiinsä pahat palovammat eikä suostunut enää äitiä hoitamaan ja energiahoidot jäi siihen. 

Jälkikäteen asiaa jonkun verra tutkin ja näin erään dokumentin, jossa kerrottiin, että on sairaaloita, joissa on energiahoitomahdollisuus olemassa syöpäpotilaille. Tulokset olivat varsin positiiviset. http://www.petrafoundation.com/finnish/stiftelsen.htm Petra Foundation säätiö voisi kiinnostaa sinua, varsin miellyttävä mies tuo Peter.
tallennettu
hevosmies
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 217



Profiili
« Vastaus #281 : 13.01.2010 21:03:55 »

Kiitti ulkop. tiedosta. Mahtavan hieno säätiö!
tallennettu

Älä palvo ketään. Paitsi omaa Sisintäsi.
hevosmies
Kohtuuastroilija
**
Viestejä: 217



Profiili
« Vastaus #282 : 24.01.2010 19:57:17 »

Terveeks taas! Seuraavat "lähetys"-päivät ovat ma 1. to 4. ja su 7. helmikuuta klo 17 alkaen. Lukekaa aikaisemmista viesteistä vastaanotosta ja mahdollisista tuntemuksista. Antakaa itsenne muuttua. Tää on kivaa!
tallennettu

Älä palvo ketään. Paitsi omaa Sisintäsi.
jankat
Kanta-astroilija
***
Viestejä: 329



Profiili
« Vastaus #283 : 25.01.2010 15:00:55 »

Ilmoittaudun mukaan, jos saisin selkäsärkyyn apua.  smitten

Kiittäen Jankat
tallennettu
Ippuska
Astroholisti
*****
Viestejä: 5043


4ever


Profiili
« Vastaus #284 : 25.01.2010 15:07:52 »

Voinko olla mukana "muuttumassa vain 1. ja 4.2.09 klo 17. koska Sunnuntaina en ole kotosalla juuri silloin? Prosessini on vielä "vaiheessa, you know   Smiley

Ippuska  smitten
tallennettu

Ophiuchus

Trooppisesti:
 aurinko jousimies , kuu leijona , askendentti vesimies

Sideerisesti:
 aurinko skorpioni , kuu leijona , askendentti kauris

Maya: Sininen Kosminen Yö
Sivuja: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 137
  Tulostusversio  
 
Siirry: