Sivuja: 1 ... 691 692 [693] 694 695 ... 1161
  Tulostusversio  
Kirjoittaja Aihe: Tule kahvi ja teetupaan!  (Luettu 8532107 kertaa)
0 jäsentä ja 35 vierasta katselee tätä aihetta.
Tiigris
Astroholisti
*****
Viestejä: 3522



Profiili
« Vastaus #10380 : 08.02.2010 20:39:17 »

Hahhah...

Mä olen kyllä vakaasti päättänyt että SIT KU oon tän pirun hampaan saanu ulos suustani (!!!) Niin meen ja paikkautan ne miljoona reikää mun hampaissa ja sen jälkeen käyn vaikka puolen vuoden välein tarkistuttamassa suuni!

Mikään ei oo kamalampaa kun tietoisuus että on hampaissa jotain vikaa,
mutta sitten lykkää ja lykkää ja keksii tekosyitä, kunnes tulee joku tosi paha vihlonta tai tulehdus...  crazy2

Note to myself: Opettele käymään lääkärissä ja hammaslääkärissä!!
tallennettu
Asterix
Vieras
« Vastaus #10381 : 08.02.2010 21:56:37 »

Miuh... mulla on kanssa huomenna hammaslaakari taalla. Undecided
Katsovat, jos saataisiin nuo viimeisetkin purentaviat korjattua
ja suomalaisen hammaslaakarin virheet korjattua.

Jenkeissa on paras hammashoito, ei siita paase yli eika ympari.

Saan sitten haihini kauniin hymyn.  Smiley Tongue
tallennettu
Ratkaisu
Astroholisti
*****
Viestejä: 1229



Profiili
« Vastaus #10382 : 08.02.2010 22:03:11 »

Itse täytyy sanoa, että tänään oli ensimmäinen kerta kun sain hyvää ja ammattitaitoista palvelua hammaslääkärissä ja vieläpä kunnallisella. Aivan ensiksi käytiin läpi yleinen terveydentila ja kysyttiin oliko mikään purukalustossa vaivannut. Sitten kuvattiin ja hampaat tutkittiin läpi tarkasti, hampaiden lisäksi tutkittiin purenta, kieli ja sen jänteet ja imusolmukkeet. Siis woot, tarkastuksessa meni noin puoli tuntia ja sitten vielä varattiin erikseen aika sille että onkelmajutut korjataan. Sain kaikkiin kysymyksiin vastaukset ja neuvoja vielä lisäksi. Siis aivan loistavaa!!! Tälläistä pitäisi olla hammaslääkärissä käynnin aina =D Ensimmäinen kerta kun hampaiden tarkastus kesti kauemmin kuin viisi minuuttia xD
tallennettu

askendentti jousimies
 aurinko neitsyt
 kuu harka
 mars oinas
 venus rapu
 merkurius vaaka
indiima
Astroholisti
*****
Viestejä: 1605



Profiili
« Vastaus #10383 : 08.02.2010 22:10:42 »

Olen saanut hyvää purukalustonhoitoa sekä Helsingissä= Stadissa että Turussa. Nyt vanha juurihoito kiukuttelee, en kyllä sen hoitamista kauhean innokkaasti odota. Mutta jännityksellä kuitenkin, hauskin hambukandi koskaan hoitaa taas keskiviikkona meikän purukalustoa.
En käy koskaan kampaajalla, olen tällainen luonnontukka, niin ajattelen sitten huoltavani itseäni tuolla hammashoitolassa   Tongue

tallennettu

askendentti leijona   aurinko jupiter neptunus kauris  kuu mars kalat  merkurius uranus jousimies   venus vesimies  saturnus pluto skorpioni  chiron kaksoset MC  kuunsolmu  harka
Neela
Astro-nauttija
****
Viestejä: 990



Profiili
« Vastaus #10384 : 08.02.2010 22:31:56 »


ONNEA SASHA!  smitten

Oiken kovasti minunkin puolesta.

tallennettu

Hyvin menee, mutta menköön Afro
^^Queen Nefertiti^^
Astroholisti
*****
Viestejä: 10335


au, kuu jousimies / asc vaaka नमस्ते ‏الله‎ ॐ


Profiili
« Vastaus #10385 : 09.02.2010 11:36:34 »

lähdenkö Egyptiin, Saksaan, Sveitsiin, Espanjaan, Itävaltaan, Ranskaan, Baltiaan vai.. hm..  Smiley olisi hauskaa seuraa tarjolla. sain mielenkiintoista mystistä lisätietoa, sitä tulee joka puolelta.  angel
tallennettu

You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
Tiigris
Astroholisti
*****
Viestejä: 3522



Profiili
« Vastaus #10386 : 09.02.2010 12:00:36 »

Mä meenkin tänään tukkalääkäriin... Smiley Smiley Smiley Smiley


tallennettu
Tiigris
Astroholisti
*****
Viestejä: 3522



Profiili
« Vastaus #10387 : 09.02.2010 18:05:21 »

Ei jumakettu soikoon.

Mua ottaa päähän niin paljon että näköä haittaa.  buck2

Otan erätauon ja poljen crosstrainerilla kunnes pystyn puhumaan huutamatta,
ja sitten lähtee puhelu.....
tallennettu
indiima
Astroholisti
*****
Viestejä: 1605



Profiili
« Vastaus #10388 : 10.02.2010 13:35:26 »

Ulkona ihana aurinko ja hambuläkareni sai mut taas mahtituulelle, vaikka harjoittelikin hampaallani 2 tuntia ja vartin. Lauloin hänelle Baden-Badenia suu auki ja täynnä poria  Grin
Ei voi mitään, kiva tyyppi kuin mikä.  aurinko  kalat  kuu  leijona (et ilmankos meillä synkkaa)...

Mutta nyt taas apurahahakemusten kimppuun, ja totean kyllä, että ei. (loistava lause)...apurahalla tekeminen ei tunnu hyvältä. Toisaalta, asiat joita olen ajanut, eivät ole tuntuneet tarpeeksi hyviltä. Joten en ihmettele jos ei tärppää. Syksylle toivon nyt jotain ihmeellistä ja ihanaa!

Illalla sirkustelemaan ja katsomaan esitystä. Neljän tunnin show siis edessä. Myöhemmin illalla vielä siipan keikka yökerhossa - siihen en kyllä tiedä jaksanko. Mutta harmitus, teatteriystävä ei saanut lippua esitykseen - toivottavasti siihenkin on jokin rakentava syy.
tallennettu

askendentti leijona   aurinko jupiter neptunus kauris  kuu mars kalat  merkurius uranus jousimies   venus vesimies  saturnus pluto skorpioni  chiron kaksoset MC  kuunsolmu  harka
Tiigris
Astroholisti
*****
Viestejä: 3522



Profiili
« Vastaus #10389 : 10.02.2010 17:32:22 »

Nyt mä sitä pähkäilen että onko tää noroa (taas) clostridiumia  crazy2 vai ihan normi antibioottiripuli...
Joka tapauksessa samalle tuntuu ku norossa, ilman kuumetta ja oksentelua. Pakko tän on antibiooteista johtua..........

Yh.. Cry

Mutta onneks kerkesin siellä kampaajalla käydä ennen kun tää iski kunnolla päälle.. Sain paljon kullanvaaleita raitoja punaiseen päähäni.... Se piristää  Smiley
tallennettu
rovatar
Astro-nauttija
****
Viestejä: 891


Keltainen Kosminen Aurinko


Profiili
« Vastaus #10390 : 10.02.2010 21:47:20 »


 että tässä olen tosissaan muutoksen tarpeessa, kun jonkinlaista avunhuutoa olen harjoittanut, sinne korkeampiin todellisuuksiin.

Vai johtuuko se jostain planeetta-jutuista, vaikea sanoa.



Sullahan  KV näyttää parhaillaan olevan menossa Uranuksen yhtymä Aurinkoosi, tarkkana aivan lähipäivinä. Cheesy

Ja kun olen jonkin verran lukenut juttujasi…täytyy sanoa, että sopii kuin nakutettu tuohon kuvioon. Smiley

Yleensä kuvio juuri kertoo siitä, että vanhat elämänmuodot tuntuvat merkityksettömiltä.
Haluaa jotain uutta ja repäisevää.

Uusia haasteita, joita olet valmis vastaanottamaan.
Halauat nähdä mihin voit päästä ja olet valmis hylkäämään jotain entisestä, johon olet kyllästynyt.

Sinun on vaikea sietää yksitoikkoisuutta, pitkästyttävää ja tylsää rutiinia.

Voit tehdä isojakin päätöksiä, joilla muutat elämääsi ” itsesi näköiseksi”.

Sinusta voi tuntua, että elämäsi suunta on kadonnut etkä tiedä mihin päin pitäisi suunnata.

Voit tuntea tarvetta irtaantua kaikesta entisestä, joka on jollain tapaa sitonut sinua, irti rutiineista ja tuntea halua olla vapaa entisistä sitoumuksista.

Uudet muutokset voivat tulla myös itsesi ulkopuolelta, ihan äkkirysäyksellä, tuoden jotain uutta elämääsi.

R. Nikula sanoo tästä myös seuraavasti:

” Psyyken tasolla impulsseja tulee ja menee, innoitusta ja vaikeasti sanoiksi puettavaa kaipuuta pois jonnekkin voi esiintyä.”

Tänä aikana kannattaisi muuttaa vanhoja tottumuksiasi ja olla seikkailumielinen, mutta ei uhkarohkea!

Tee uusia jännittäviä asioita..osta vaikka se kitara ja lähde sen kera laulamaan johonkin … Smiley Smiley

Sinulla voi olla hurjia toiveita..jotka ovat tyystin erilaisia kuin vanhat tottumuksesi…ja kamppailet niiden kanssa, miten tekisit.
 Kuuntele tuntemuksiasi ja sitä, mihin ne sinua ohjaavat..tanssi, musiikki, urheilu, seikkailu.yms….kokeile ja nauti elämästäsi!
 smitten




tallennettu

Aurinko Kauris, AC Skorppari,
Kuu Kaksonen.
Merkurius Jousimies.
Venus Kauris.
Sideerinen Jousimies.
Keltainen Kosminen  Aurinko.
*Kide*
Astroholisti
*****
Viestejä: 2311


oinas, asc jousimies


Profiili
« Vastaus #10391 : 11.02.2010 08:44:05 »

Hyvää huomenta  smitten
Mites onko täällä ystävänpäivä kortti askartelut jo saatu loppuun ja kortit postiin?
 :Smiley
Kuinkas muutoin meinaatte viettää moisen päivän?

Tämä istuu koulun penkillä ja toivottavasti nauttii illalla laskiaispullat, jälkiruuaksi  Wink
tallennettu
kimo
Kanta-astroilija
***
Viestejä: 583



Profiili
« Vastaus #10392 : 11.02.2010 10:35:30 »

Huomenta vaan, tai pikemminkin jo päivää!

Huoltomiehet, joo tiedän...
kolme aamulla on kyllä pikkasen liian aikanen lumitöille!

Mä heräsin puol neljä kun cd-soitin alko soittelemaan levyjä  :Smiley
Mielestäni sen kyllä illalla sammutin, mut olisko sittenkin menny pause vaan päälle tai jotain?
Onkohan tuos vehkees joku aikaraja, jonka jälkeen levy lähtee taas soimaan?
Tai sitten täällä kummittelee...

No ihan sama, olen ollu siitä asti hereillä, päiväunille kiitos.

Ja hyvä juttu oli et ekana levynä oli Laura Pausini eikä Linkin Park,
vähän miedompi herätys...

tallennettu
^^Queen Nefertiti^^
Astroholisti
*****
Viestejä: 10335


au, kuu jousimies / asc vaaka नमस्ते ‏الله‎ ॐ


Profiili
« Vastaus #10393 : 11.02.2010 11:14:06 »

hm, olen tässä miettinyt käsitettä Maapallosta vapaan tahdon planeettana. se todella näkyy pitävän paikkansa. tänne on kuulema tunkua. tapasin jopa Kalevi Riikosen tuossa, sanoi että suomalaiset olisi jotain sirius-porukkaa heh..

mutta siis kaikki mitä ihmiset maan päällä tekee, sodat, luonnonvarojen kanssa toiminta, politiikka, suhdeongelmat, sairaudet.. kaikki näyttää siltä, plus talouskaaos, että täällä saa touhuta mitä vaan.

sitten pitää uskoa vielä johonkin? no kuka mitenkin, mutta vapaa tahto ilman minkäänasteista karmaa olisi aika vaarallista peliä - tosin 3d illuusiopeliä. nyt on yhteydet 7d 9d tasoon (itselläni).

jos sydän särkyy, sen saa parannettua.

jos särkee sydämen? mitäs sitten, palaako se takasin karman kautta? joillain ei ole kovin monta elämää takana, joten toiminta on jollain tapaa "pidäkkeetöntä".. joistain ei tule kovin hyviä ikinä..

mutta itsepä valitsin kyseisen pallon. oli kai muutakin tarjolla.  Cheesy

jne.
« Viimeksi muokattu: 11.02.2010 11:17:01 kirjoittanut **Bella Luz** » tallennettu

You become GRATITUDE for ALL that THE UNIVERSE provides. It becomes obvious to You that ALL OF THE UNIVERSE GIVES AND CONTINUES TO GIVE IN LOVING PERFECTION exactly what you ask for, because THE UNIVERSE LOVINGLY PROVIDES FOR YOU ALWAYS! BECOME LOVE!
rovatar
Astro-nauttija
****
Viestejä: 891


Keltainen Kosminen Aurinko


Profiili
« Vastaus #10394 : 11.02.2010 12:36:16 »

Ei sydän voi särkyä, siellä se pumppaa verta minkä ehtii  2funny
Diamond se hyvin taas jossain ketjussa muistutti, että ei me olla tultu tänne kärsimään.

Ei sydän voi särkyä, vaan oma asenteesi päättää että nyt särkyi sydän. Mutta ei se säry. Sydän on lihas  Grin crazy2

Kirjoitit just mitä itsekkin ajattelin. 2funny

Omia pettymyksen tunteitahan noi ” sydämen särkymiset ” vain on.

Toinen ei tehnyt tai toiminut niin kuin olisi itse halunnut.

Toinen teki omia valintojaan.
Itselleen sopivampia.
 Grin
tallennettu

Aurinko Kauris, AC Skorppari,
Kuu Kaksonen.
Merkurius Jousimies.
Venus Kauris.
Sideerinen Jousimies.
Keltainen Kosminen  Aurinko.
Sivuja: 1 ... 691 692 [693] 694 695 ... 1161
  Tulostusversio  
 
Siirry: