Sivuja: 1 ... 636 637 [638] 639 640 ... 1161
  Tulostusversio  
Kirjoittaja Aihe: Tule kahvi ja teetupaan!  (Luettu 8543974 kertaa)
0 jäsentä ja 16 vierasta katselee tätä aihetta.
Lari
Kanta-astroilija
***
Viestejä: 474



Profiili
« Vastaus #9555 : 01.07.2009 22:36:08 »

Kiitos kiitos synttärionnitteluista  Smiley

Vai moottoripyöristäkin puhe  Cheesy
Eilen ja tänään ajoin radalla kaahaten. Olen kyllä vähän sitä mieltä Posti, että tärkeämpää on siirtää pää ja hartiat oikeaan paikkaan kuin se pepun siirto  Wink

Jos siirtää vain pepun jää normaalikuskeilla pää samaan paikkaan, sekin tulee siirtää, eikä jättää siihen keskelle. Peppu reunassa ja pää keskellä on ajoasento ns väkisin tehty, pyörän kontrolli ei ole hyvä, se on raskas ajaa jne.

Tzekkandeeratkaa vaikka motoGP:stä mikä on oikea asento.

tallennettu

Being the one is just like being in love. No one can tell you you’re in love. You just know it. Through and through. Balls to bones.
Lionheart
Astro-nauttija
****
Viestejä: 996


Mää olen jellona ja helekutin ylypee siitä!


Profiili WWW
« Vastaus #9556 : 02.07.2009 11:03:39 »

Mä en oo koskaa ees miettiny omaa ajoasentooni koska se muuttuu koko ajan. Ja koska ajan pääosin crosseilla ja enskoilla ni.. oikeestaan moon vaa luotu siihen pyörän päälle, ajoasento on sit kai oikea. Pääasia on että hallitsee pyörän ja nauttii ajosta  Tongue

Mul oli kerra joku kuussatane kiinari kyykky sisäänajossa.. Se ei tosissaa ollu mun juttu. Selkä hajos ja sellast oli pirun vaikee ajaa ku tottunu vähä teknillisesti "sirompiin" pyöriin ja rossin selässä istumiseen. Fighterit taas on mun mielee.. Niit o kiva laittaa mieleiseksee  :Smiley Projektina tällä hetkellä kummisedälle synttärilahjaks yks yammu.

Ties sitte vaikka innostuisin jostai HD:sta tai kunnon katulaivoista tai kyykyistä, voihan sekin aika mun elämässä vielä koittaa, sillä eihä mulla korttiakaa oo viel vuotee sellasee isompaa pyörää.

..Mistä tuliki mielee et Lionheart on pian 17 vee.  :Smiley ..vuosi.. mrrrh.. baari-ikään.. ärrrhh.. Ja sit saan sen auton.. Uuuuumamah  coolsmiley Siit tulee pirun hieno jos faija nyt suostuu sen subaru imprezan hakuhommaan.. Jollei sitä ni sit uus mersun sprintteriki kävis ku siit sais sellasen, ettei ain tarvis men kotii yöks nukkumaa. Ja käy mulle melkee mikä vaa kuha tehoo ja vääntöö löytyy tarpeeks. Ja vuosimalleissa olis syytä olla nolla alussa. Ulkonäkö ei ostopäätökseen vaikuta koska saan siit mieleiseni kummiski, ja parastaha se on ku saa ite maalaa oman autosa.

Nyt meen tekee sapuskaa ja sit taas biitsille  Cool
tallennettu

aurinko, merkurius in leijona
askendentti in jousimies
kuu in oinas
venus, jupiter in neitsyt
mars in kaksoset
saturnus in vesimies
uranus, neptunus in kauris
pluto, keskitaivas in skorpioni
Punainen Solaarinen Lohikäärme
Tiigris
Astroholisti
*****
Viestejä: 3522



Profiili
« Vastaus #9557 : 02.07.2009 17:05:24 »

Jos mua huoritellaan ja nimitellään sadallatuhannella muullakin haukkumanimellä, syytetään ihan perättömistä asioista ja mä vain yritän jakaa ruokaa niin että kaikille riittää sitä, ja sit mua lyödään ja kauha repästään kädestä, että yks hamstraaja saa vietyä viidennen täyden ruokalautasen huoneeseensa mädäntymään, niin mulle tulee ... tyhmä olo.

Tyhmä, että edes yritän selittää jotain sääntöä ihmiselle joka ei vaan tajua........................
Tyhmä, että jokainen muu ruokaansa odottava noudattaa sääntöä ja näkee miten annan yhden toimia eri tavalla koska se on aggressiivinen.

Ruokailu ohi. Sitten kaikki huutaa yhtäaikaa eriä ja samaa asiaa, kaikki on jotain vailla kolmesta eri kaapista joihin vain mulla on avaimet ja lopulta huudan että NYT turpa kiinni jos haluatte jotakin, niin kysyn jokaiselta yksitellen.... Kaikki on 10 sekuntia hiljaa kunnes sama alkaa, ja mä yritän väsyneenä vaan kuulla mitä kukakin sanoo, en enää vastaa kysymyksiin vaan teen hommat loppuun ...
Päässä soi vaan saanko banaanin saanko omenan, niin onko niitä banaaneja, saanko omenan, anna mulle omena, hei mikä toi auto on joka tuli pihaan, saanko mä banaanin ja omenan, anna tupakkaa, hei mikset sä anna tupakkaa, joko mä sain mun lääkkeet.........................

Kun suurin osa on lähtenyt huoneisiin, tulee yksi tiskaamaan mun kanssa ja laittaa ovia lukkoon ja pyytää mut ulos tupakalle.. Siinä me hihitellään yhdessä sitä härdelliä mikä hetki sitten oli ja kohta tulee kaksi muutakin ulos ja me nauretaan ihan hirveesti kaikille hassuille jutuille ja ne kysyy että tuuthan sä huomennakin töihin... Mä vastaan, että tottakai..

Lähden himaan ja kun saan oven kiinni niin en tiedä pitäskö lyyhistyä suorilta maahan ja itkeä, mutta ei, kohautan olkia ja jatkan .. ihan normaalia päivääni... Wink
tallennettu
Asterix
Vieras
« Vastaus #9558 : 02.07.2009 18:21:28 »



SASHA: Varmaan huomenna näen sen tyypin  Cheesy jännittää  Shocked

Cheesy
Kerro heti, miten meni! Cheesy
tallennettu
Neela
Astro-nauttija
****
Viestejä: 990



Profiili
« Vastaus #9559 : 03.07.2009 08:21:35 »


Huomenta Tupaan!

Nyt meni Jellonan biitsisäät!  Angry

Paljon on taas tuvassa ollut touhua ja onniteltavia on melkoinen sakki, joten Onnea Kaikkille ja jokaiselle omaan elämäntilanteeseen!  Smiley

tallennettu

Hyvin menee, mutta menköön Afro
kengururotta
Astro-nauttija
****
Viestejä: 966



Profiili
« Vastaus #9560 : 03.07.2009 13:38:02 »

SASHA : No siinähän se... katottiin puuduttavan tylsä,2h kestävä leffa  2funny
Ei ollu tyyppi ihan mun makuun  Undecided
Huono iho,hiljainen,liian tavallinen ja jotenki semmonen mitäänsanomaton...
Kaverina menee kyllä ja omistaa hyvän huumorintajun..
Mutta mun piti keksiä tekosyy millä pääsin sieltä lähtemään heti leffan loputtua  Grin

Se kyllä varmaan olis kiinnostunu ku mesessä tulee jatkuvasti juttelemaan yms...
tää on tätä mun tuuria,jos joku joskus musta kiinnostuu niin mä en sit kiinnostu siitä  knuppel2
Mut tosiaan miksei sitä kaveri voi olla  Smiley

Olin tossa keskiviikkona vähä viihteellä ja tuli otettua vähän liikaa,törmäsin
sit siihen ulkomaalaiseen josta oon kertonut... ja lopulta heräsin aamuyöllä sen vierestä  2funny
hups  Lips Sealed
tallennettu

Nouseva Leijona
Aurinko Neitsyt
Kuu Kalat
Merkurius Neitsyt
Venus Leijona
Mars Kaksoset
Tiigris
Astroholisti
*****
Viestejä: 3522



Profiili
« Vastaus #9561 : 03.07.2009 14:45:52 »

Sit ois pari vapaapäivää. Pitäs niin siivota mutta ei niin jaksa. Ei ainakaan tänään.
Ja tod näk oon koko viikonlopun poissa kotoa joten ei väliä.  Grin
tallennettu
Tiigris
Astroholisti
*****
Viestejä: 3522



Profiili
« Vastaus #9562 : 03.07.2009 16:32:49 »

Positiivistahan se on, että duunia riittää..!  :Smiley

No perkules, mä siivosin sittenkin.. Tuli imuroitua, pestyä lattiat, peilit, tasot, tiskit, pyykit ja vielä tein sisustuksellisia muutoksia.

Vielä kun suihkuun jaksais mennä.

Munkin pitäis tehdä mun hiuksille jotain, tosin hyvä kun ne saa nyt vihdoin kiinni, niin kasvakoon rauhassa vielä hetken ennen kun leikkaan niihin jonkun järkevän mallin...
tallennettu
kengururotta
Astro-nauttija
****
Viestejä: 966



Profiili
« Vastaus #9563 : 03.07.2009 17:36:30 »

Onnea ELWYN uuteen kotiin  smitten  angel

Mäki innostuin siivoomaan kämpän tänään ku alko ahdistaa se sotku ja haju mikä sielä
oli...
Pitäis vaan jostain hommata uus sohva niin olis jees.. edellinen on ihan rikki revitty
ja muutenki epäkäytännöllinen.. pitäski mennä johonki kierrätyskeskukseen kattoo olisko
hyvää ja halpaa sohvaa  :Smiley
tallennettu

Nouseva Leijona
Aurinko Neitsyt
Kuu Kalat
Merkurius Neitsyt
Venus Leijona
Mars Kaksoset
*Kide*
Astroholisti
*****
Viestejä: 2311


oinas, asc jousimies


Profiili
« Vastaus #9564 : 03.07.2009 19:33:50 »

Hellurei!
Aamulla villasukka rock ja päivällä hiki, hiki, hiki... nyt taas istuu pahan hajuinen muori torpan rappusilla ja ihmettelee Suomen suven kauneutta  smitten
Mukavia hetkiä kaikille... tämä katoaa nyt vk.nlopuksi nauttiin  Wink
tallennettu
asboo
Kanta-astroilija
***
Viestejä: 435



Profiili
« Vastaus #9565 : 03.07.2009 20:58:05 »

Mikäs nyt on joku hajujuttu...Kahdessa edellisessä viestissä ja just itsekin mietin että mikä täällä haisee  idiot2 Kävin haistelemassa roskiksen, mutta ei tule sieltä.
tallennettu

Aurinko Skorpioni, nouseva härkä, kuu kaksonen
kengururotta
Astro-nauttija
****
Viestejä: 966



Profiili
« Vastaus #9566 : 04.07.2009 10:35:04 »

^ paras  2funny  2funny   Grin

Mitähän tänään keksis... Täällä olis ainaki ihan tässä lähellä koiranäyttely.. vois
kaverinkaa käydä kattomassa.. ku en vielä uskaltanu Hourunkaa sinne ilmottautua  Embarrassed
tallennettu

Nouseva Leijona
Aurinko Neitsyt
Kuu Kalat
Merkurius Neitsyt
Venus Leijona
Mars Kaksoset
*Kide*
Astroholisti
*****
Viestejä: 2311


oinas, asc jousimies


Profiili
« Vastaus #9567 : 04.07.2009 19:59:57 »

Aslobos -se olin ainakin silloin meillä minä, joka haisi  2funny
Ja Saturnalia the princess of periward -siivoamisen vuoksi  2funny  2funny  2funny

Hellurei vain tupahan kaikille  Kiss
Tämä kiteen kappale siivosi konkreettisen ympäristönsä ja samalla prosessoi isoja muutoksia, joita nyt siivoan, ts.ulkoistan. Lähipiiri järisee perustuksillaan, mutta antaa paukkua vaan  Angry Olen ollut sitkeä ja liian taipuvainen tekemään asiat liian helpolla... kun inhoan itseäni, kun natkutan ja natkutan muiden tekemättömien hommien perään  buck2
No, nyt loppu. Jos ei ja homma vaan jatkuu... tapahtuu sarja hurjia  Shocked ja tämä ei ole leikki nyt, olen niin tosissani, että en usko olleeni edes tuomarin edessä aikoinaan sanoessani "tahdon" näin tosissani.
 angel
Alkaa jännä aika siis... missähän olen parin vuoden päästä?
« Viimeksi muokattu: 04.07.2009 20:05:27 kirjoittanut *Kide* » tallennettu
Asterix
Vieras
« Vastaus #9568 : 06.07.2009 17:11:23 »

SASHA : No siinähän se... katottiin puuduttavan tylsä,2h kestävä leffa  2funny
Ei ollu tyyppi ihan mun makuun  Undecided
Huono iho,hiljainen,liian tavallinen ja jotenki semmonen mitäänsanomaton...
Kaverina menee kyllä ja omistaa hyvän huumorintajun..
Mutta mun piti keksiä tekosyy millä pääsin sieltä lähtemään heti leffan loputtua  Grin

Se kyllä varmaan olis kiinnostunu ku mesessä tulee jatkuvasti juttelemaan yms...
tää on tätä mun tuuria,jos joku joskus musta kiinnostuu niin mä en sit kiinnostu siitä  knuppel2
Mut tosiaan miksei sitä kaveri voi olla  Smiley

Olin tossa keskiviikkona vähä viihteellä ja tuli otettua vähän liikaa,törmäsin
sit siihen ulkomaalaiseen josta oon kertonut... ja lopulta heräsin aamuyöllä sen vierestä  2funny
hups  Lips Sealed

Huonoon ihoon auttaa antibiotti-kuuri, mutta noihin muihin vikoihin en osaa antaa neuvoa
kuin sen, että ota joku toinen..
-Hei..! Cheesy Nythän mää tajusin, et säähän teit just nii! Cheesy uglystupid2 Grin 2funny
tallennettu
Asterix
Vieras
« Vastaus #9569 : 06.07.2009 17:12:38 »

Kide, oleto naimautumassa..? Huh
tallennettu
Sivuja: 1 ... 636 637 [638] 639 640 ... 1161
  Tulostusversio  
 
Siirry: