Näytä kirjoitukset
Sivuja: 1 [2] 3 4 ... 12
16  Astro special / Yleistä / Vs: Tule kahvi ja teetupaan! : 01.02.2019 20:26:26
Kai se on sellanen ku mä  :Smiley uglystupid2

Mulle on parikin miestä sanonut et ei mun kanssa voi olla kun vien miehiltä munat   laugh

Liian itsenäinen, itsepäinen ja tehnyt monta sellaista hommaa mitkä on ns miesten töitä. En ole sellainen naisellinen nainen joka kokkaa ja siivoaa ja passaa miestä, vaan teen oman osani ja mies saa tehä oman osansa.

Musta esmes halkojen hakkaus ja muutenkin puuhommat on oikeen kivoja. Moottorisahaakin opettelin joskus käyttämään. Ajoneuvomekaanikon koulutus löytyy ja kuorma-autokortti - onhan sitä siinäkin sitten monelle miehelle pureksittavaa kun nainen tietää joistakin asioista enempi kuin mies.
17  Astro special / Yleistä / Vs: Tule kahvi ja teetupaan! : 01.02.2019 10:06:04
Mä voisin osallistua kisaamaan siitä kuka on äijämäisin nainen  Wink

Ainakin luonnepuolella...  Cheesy

Aamukahvia ja ballerina keksi - olkaapa hyvät  smitten
18  Astro special / Yleistä / Vs: Tule kahvi ja teetupaan! : 04.01.2019 09:05:45
Niinno mun logiikalla sikiö vastaa samaa kun itänyt siemen maassa - se alkaa siitä kasvaan ja kehittyyn, mutta ei vielä tiedä että mitä siitä tulee Smiley
19  Astro special / Yleistä / Vs: Tule kahvi ja teetupaan! : 03.01.2019 20:47:43
Vaan mietippä että jos se onkin merkki jostain uudesta alusta  Smiley
20  Astro special / Yleistä / Vs: Tule kahvi ja teetupaan! : 03.01.2019 18:07:56
Mää varmaan pyörtyisin järkytyksestä jos nytten alkas jostainpäin tollasta vihjettä tuleen ku ikisiniviuhkolle  Cheesy

Onneks ikä suojaa jo asian tiimoilta  coolsmiley
21  Astro special / Astro special / Vs: Mitä Jousimiehille kuuluu? : 28.12.2018 09:19:02
Mä ite koen että tuollainen kevyempi kulkea juttu tulis siitä et elämä on ohittanut taas sen maagisen syntymäpäivän. Itelle ainakin tulee monesti ennen sitä sellainen ahdistuminen et taasko vanhenen ja sit kelaan kaikkia menneitä asioita päässäni.

Ja mitä enemmän mittariin tulee ikää, niin sitä enemmän niitä vanhoja asioita on pyöriteltäväksi. Nytkin kun pukkasi pyöreitä mittariin, niin joutui tekemään taas isomman pohdiskelun omaan elämäänsä koskien (sama oli viimeksi pyöreillä luvuilla), vaan nyt on jo alkanut kääntymään kevyempiin fiiliksiin omakin ajatusmaailma  Smiley
22  Astro special / Yleistä / Vs: Tule kahvi ja teetupaan! : 24.10.2018 06:36:13
Aamukahvia -olkaapa hyvät Smiley

Se tulee tuo nivelrikko haittaamaan vielä montaa hommaa, mutta senkin kanssa oppii elänään.


Kohta auton kanssa korjaamolle ja sit jonain päivänä pitäs katsastaakkiin se ja talvirenkaatkin vois alle laittaa ja... pitäskö palata siihen aikaan kun mentiin hevosilla, vaikka on niissäkin ne omat kulunsa -kengitys, heinät, kärryt + valjaat/ satulat & suitset...  :Smiley
23  Astro special / Yleistä / Vs: Tule kahvi ja teetupaan! : 17.10.2018 08:01:01
Tänne sais tulla kyllä haravoimaan ihan vapaasti  Wink

Itellä kädessä nivelrikkoa ja vaikka mieli tykkäisi haravoinnista, niin nivelrikko hannaa vastaan...  Tongue

Vaan nyt aamun eka kupillinen pannukahvia ja sit katseet kohti vapaapäivän puuhia Smiley
24  Muita keskusteluaiheita / Selvänäkö ja ennustukset / Vs: Tarot-harjoitteluketju! : 03.10.2018 18:25:27
Mulla jumittaa työasiat. Hakuja tehnyt suuntaan ja toiseen. Onko jokin niistä mahdollinen paikka?  Smiley

Ja jos näkyy, niin onko kumppania näköpiirissä?  :Smiley
25  Astro special / Yleistä / Vs: Tule kahvi ja teetupaan! : 01.10.2018 08:29:41
Mun käsittääkseni on kofeiiniton  Smiley

Sisältää horsmaa, vadelmaa, kaarnikkaa ja sitruunamelissaa  coolsmiley
26  Astro special / Yleistä / Vs: Tule kahvi ja teetupaan! : 30.09.2018 17:47:41
Kaarnikka teetä  - olkaa hyvät Smiley

Flunssa. Väsymys oman elämän muuttumattomuuteen. Haku entisen työnantajan palvelukseen taas - joskus on palattava lähtöruutuun päästäkseen katsomaan uutta suuntaa elämään?
Jos jollain on hyvä kristallipallo, niin voisi kurkistaa mun elämääni jotain positiivista vinkkiä sieltä  Cheesy
27  Muita keskusteluaiheita / Unet / Vs: Kerroppas unesi tänne. : 12.09.2018 19:24:59
En muista kaikkee mitä siinä unessani tapahtui, mutta yhdessä kohtaa seisoin siinä vessani kattoa katsellen ja todeten et se on homeessa. Ilmiselvä kosteusvaurio. Pitää ilmottaa omistajalle.

Jäin miettiin et onkohan mun oma pääni homeessa kun ei oikeen asiat taas etene  uglystupid2
28  Astro special / Astro special / Vs: Mitä Jousimiehille kuuluu? : 06.09.2018 06:40:07
Ei se vaikeeta ole - senkun antaa mennä vaan Wink
29  Astro special / Astro special / Vs: Mitä Jousimiehille kuuluu? : 03.09.2018 14:46:40
Monesti me jouskarit ollaan liian kriittisiä omia tekemisiämme kohtaan Smiley
30  Astro special / Astro special / Vs: Mitä Jousimiehille kuuluu? : 01.09.2018 11:19:30
Sun juttujas lukeneena mulla on susta sellainen hyvän ihmisen kuva - kun parhaansa yrittää niin se riittää  Kiss


Ei mulla yleensä ole ollut hankaluuksia noiden te-toimistojen kanssa, mutta nyt ei oikein asiat kohtaa silleen kuin mun mielestä pitäisi.
Työtäänhän nekin ihmiset siellä tekee ja tääkin on sellanen juttu et he tietenkin toimivat omien sääntöjensä mukaan ja tuijottavat vain tän alueen työllisyyslukuja.
Kun ei ole mitenkään varmaa että tänne alueelle jään loppuelämääni viettämään, niin en tuijota itse vain tän alueen vapaita paikkojakaan.
Ja itse mietin asiaa niin, että uusi ammatti pitää keksiä - sellainen mitä voin tehdä näiden rajoitteideni kanssa.

Jos ei muu auta asiassa, niin kokeillaan sitten vähän  tickedoff knuppel2
Sivuja: 1 [2] 3 4 ... 12