Sellainen oikein kunnon turkoosi on mun yksi lempiväreistä. Mietin itse asiassa just yhtä hametta mikä mulla oli joskus teininä missä oli päällikerros mustaa kimaltavaa hämäkinseittikangasta ja alin kerros turkoosi. Sellaisen mekkoversion voisin huolia jos sattuis jostain pongaamaan.
Suunnitelmia, ajatuksia, pohdintaa ja muutosta ilmassa kyllä. Mulla on ollut jemmassa ns. noitakengät jotka satuin löytämään joskus ehkä 2010? ja eivät ole oikein istuneet jalkaan, mutta nyt istuu kun kokeilin niitä -> time of the witch.

Marimekko-emännän influensoima Marimekon lakanoissa nukkuva

tykkää isoista ja hienoista autoista, taloista, näyttävästä elämäntyylistä, fiineistä safkoista jne. Tai ainakin mun lähipiirin kauriit. Esim. yhden kaverin käsitys edukkaasta opiskelijasapuskasta oli aikoinaan tuoreet tonnikalapihvit kalatiskistä ostettuna