Kävin eräällä näkijällä joka liitti entisen elämäni kreikkaan, italiaan ja turkkiin. Hämmästyin vähän, en ole koskaan liiemmin ollut kiinnostunut Turkista, en sitten yhtään!!! Kreikkaa ja Italiaa pidän jonkin verran kiehtovana mutta siihen se jääkin.
Äitini kertoman mukaan pienenä lapsena oli pelännyt sotilaiden tulevan seinän läpi :O Olen aina ollut kiinnostunut Suomen sotahistoriasta ja muutenkin toisen maailman sodan ajasta.
Näkijä myös tiesi sanoa, että eräs mies kuvioissani on karmallisista syistä elämässäni. Hän neuvoi menemään hänen kanssaan kreikkaan katselemaan ja tutkiskelemaan, sanoi että olemme tavanneet siellä jo aiemmin. Unohtui häneltä kysyä että tarkoittaako se että meillä on siis selvittämättömiä asioita toistemme kanssa, vai miten me ollaan taas toisemme löydetty?

Mielenkiintoista oli kyllä mutta niin pahoja tietoaukkoja jäi että pakko kyllä nyt tutkia asioita enemmän
