
Rakastan nauramista ja naurankin kaikille ihan hölmöille jutuille (en sentäs koko aikaa hihittele, mutta kaikille sellaisille jutuille joille muut vain kohauttelee olkapäitä..
) Tiedän miten monia positiivisia vaikutteita nauramisella on, kaikkien terveysjuttujen lisäksi, kohottaa kuntoa, mielialaa ja luo yhteenkuuluvuuden tunnetta. Haluaisin, että mieheni nauraisi useammin, tahtoisin tehdä hänet sillä tavalla onnellikseksi, että hän nauraisi kunnolla, mutta miten?
Yleensä hän vain katsoo pöyristyneenä vierestä kun esim. nauran jollekkin huonolle leffakohdalle tai saan muuten vain syyn nauraa.. Vaikka aikamoinen pokerinaama olenkin, niin nauran silti tosi herkästi, vaikka omiin partoihini sitten 

:
May siitä tuolla aikasemmin mainitsikin jo.. 





Mut jos totta puhutaan ja katsellaan hänen nykyisiäänkin kledjuja niin ne ovat enemmänkin sotilaallisia, majesteetillisia ja uljaita kuin seksikkäitä... Olenkin katsonut, kuinka tätimäisesti hän edelleen toisinaan pukeutuu (oikeastaan aina on mukana ripaus tätiä..) Siitä mietinkin, että noususkorpparina hän pukeutuisi enemmänkin seksikkäisiin vaatteisiin kuin noin prameileviin (=leijona)