Otsikko: erittäin kummallista unta.. Kirjoitti: max.79 - 15.05.2009 22:21:09 Uneni ova alkaneet olemaan todella outoja. :o tarvisin nyt hiukan tulkinta apua.
se mikä outoa unissani on että pystyn monesti säätelemään untani ts. tiedän olevani unessa ja monesti mietinkin unenaikana että tämä on vain unta. joskus jopa teen niin että teen ne unet itse tietoisesti. tai vaikka olen käynyt hereillä niin pystyn jatkamaan samaa unta kun vain haluan. toisin sanoen olen unessa mutta en unessa. jossain rajamailla. useasti näen unta laivoista. olen jossain matkalla. aina uniin liittyy jotenkin vesi. uima-allas, meri.. myös lentounet mm. lentokoneet ovat useasti mukana. matkustan näissä koneissa. yhteen aikaan näin paljon avaruudesta, tähdistä, pyrstötähdistä, lähinnä pelottavia unia niistä. sekä hampaani monesti ovat murusina suussani. seksuaaliset unet ovat olleet aika voimaikkaita. ja jälleen olen voinut hallita tietoisesti näitä unia. normaalissa elämässä mulla on herkkä intuitio,vaisto..pystyn välillä "tietämään" asioita etukäteen. no, nyt ovat vaistot olleet tauolla.. jospa pystyisitte kertomaan tästä jotain.. kiitos. :) Otsikko: Vs: erittäin kummallista unta.. Kirjoitti: Riitta - 16.05.2009 09:29:13 Tietoinen minasi on kehittynyt niin paljon, etta pystyt kontroloimaan jopa tunnemaailmaasi(veteen liittyvat unet)-ei tassa mitaan outoa ole ;)
Otsikko: Vs: erittäin kummallista unta.. Kirjoitti: ^^Queen Nefertiti^^ - 16.05.2009 19:57:06 pointti on se että unimaailmaa kontrolloidessa voi kontrolloida arkimaailmaakin. otapa tavoitteeksi. se on vähän kuin asioiden ilmentämistä "oikeesti" Otsikko: Vs: erittäin kummallista unta.. Kirjoitti: Riitta - 16.05.2009 21:15:19 Sitapa juuri sanoin-tassa unessa juuri liittyen tunnemaailmaaan-siis todelliseen tunnemaailmaan
Otsikko: Vs: erittäin kummallista unta.. Kirjoitti: Tastgagta - 16.05.2009 21:40:21 "Virallinen" nimike tuolle taisi olla lucid-uni. Olen pidemmän aikaa yrittänyt pienillä harjoituksilla saada tuollaisen unen aikaiseksi, mutta eipä ole vielä kertaakaan onnistunut. No, jatkan harjoituksia :)
|